Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Změna názvu (fontu) menu pomocí kódu

04. led 2016 11:02 - 04. led 2016 11:03 #125071
Zdravím,

chtěl bych do menu, naříklad home, přidat obrázek, znak atd. Normálně to nejde, takže bych to tam chtěl přidat přes kód, jenže nevím, kde to ve ftp hledat, abych to mohl změnit. Kde to prosím najdu, čili v jaké složce? Jedná se například i o změnu fontu u menu apod.

verze Joomla! 3.4.7

Děkuji.

04. led 2016 11:22 #125072
Odpověď od Bong
Moderátor
Chcete menit vzhled, to ma na starost sablona. Hledejte tedy ve slozce templates.
Vice nelze poradit. Musite sdelit odkaz na web, pouzitou sablonu, atd. atd.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Seth

04. led 2016 12:40 - 04. led 2016 12:44 #125074
Odpověď od Seth
Začátečník
Jedná se o zkušební web clever-web.eu/

Šablonu jsem si vytvořil sám v programu Artisteer 4.3, kde mám i zakoupenou licenci, nicméně se s ním teprve učím a nějakou například html změnu jsem tam nenašel, tak jsem si myslel, že to najdu až po nainstalování na ftp webu. To samé platí u fontu, který je v daném programu omezený.

Posílám screen co mám za složky v šabloně, hledal jsem tam například jako New page v kódu apod., bohužel bez výsledku.
Přílohy:

04. led 2016 12:55 - 04. led 2016 13:01 #125075
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
místo textu tam můžete mít obrázek (to zadáte v položce menu) a pomocí css si ho můžete upravit jak chcete (třeba změnit při najetí myší, upravit velikost, zarovnání, odstupy, atd.)

PS obrázek může být jako text s nějakými znaky či symboly. to si v nějakém editoru vytvoříte

04. led 2016 13:00 #125076
Odpověď od Seth
Začátečník

ernst napsal: místo textu tam můžete mít obrázek (to zadáte v položce menu)


to najdu kde prosím?

04. led 2016 13:05 - 04. led 2016 13:14 #125077
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
Úprava položky nabídky -> typ odkazu ->obrázek odkazu
a současně tam dát Zobrazit titulek nabídky NE

pozor na velikosti těch obrázků

Jak to pak ještě navíc ošetřit v css je složitější. Pokud nemáte základní znalosti zkuste si počíst www.jakpsatweb.cz/ a www.jakpsatweb.cz/css/css-vlastnosti-hodnoty-prehled.html

PS obrázek může být jako text s nějakými znaky či symboly. to si v nějakém editoru vytvoříte

Na testování se hodí developer tools (v chrome f12) či obdobně v jiných prohlížečích

Jinak názvy menu atd. jsou uloženy v databázi ne v kódu a jsou uloženy jako prostý text, takže tudy cesta nevede
Poděkovali: Seth

Powered by Fórum