Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

PDF automatická tvorba náhľadu ako obrázok

23. pro 2015 21:31 #124963
PDF automatická tvorba náhľadu ako obrázok od Bartolomej Tkáč
Nováček
Dobrý deň prajem.
AKO TO ROBIM TERAZ:
Nahram PDF súbor do Joomly + nahrám náhľadový obrázok, vytvorený z titulnej strany PDF súboru (vo Photoshope).
Do článku umiestním náhľadový obrázok, nalinkujem obrázok na PDF súbor, aby sa otvoril v novom okne.

AKO BY SOM TO CHCEL ROBIŤ:
Nahral by som PDF súbory do Joomly, a Joomla by sa postarala o vytvorenie obrázkových náhľadov sama (cez nejaky plugin alebo komponentu). S tým že samozrejme veľkosť náhľadov by sa dala nastaviť. Výsledom by malo byť to isté čo robím ručne. To znamená po kliknutí na náhľad by sa v novom okne zobrazil PDF súbor. Do článku by som potom asi vkladal niečo ako {xzy}pdf-galeria{/xzy}.

OTÁZKA:
Viete mi niekto poradiť ako tuto činnosť urobiť zhruba tak ako som ju popísal?

24. pro 2015 00:04 #124971
Odpověď od Cony
Moderátor
Teoreticky by to jít mělo, netuším však, zda existuje nějaké hotové řešení. Pokud vím, tak v PHP by konverzi PDF na JPG měla umět knihovna Imagick. Zkuste se podívat po nějakých správcích stahování apod, třeba některý z nich umí vytvářet náhledy z PDF.

24. pro 2015 00:13 #124973
Odpověď od Bartolomej Tkáč
Nováček
Ďakujem za usmernenie. Hľadám, ale nejak sa mi nedarí najsť :-)

24. pro 2015 00:28 #124976
Odpověď od Bartolomej Tkáč
Nováček
Objavil som mnou požadovanu funkcionalitu v JDownloads, ale sa strácam v tejto komponente, pre moje potreby je to ako isť kanónom na komára ...

27. pro 2015 19:53 #124996
Odpověď od Bartolomej Tkáč
Nováček
Ma niekto iný jednoduchší postup ako z vlozeneho PDF urobiť JPG náhľad 1. strany?

28. zář 2016 16:18 #128534
Odpověď od Bartolomej Tkáč
Nováček
Dobrý deň ubehol skoro rok a stále mi nepodarilo nájsť jednoduchý spôsob ako vytvoriť - automaticky nahľad z PDF suboru. Viete niekto ako na to?

Powered by Fórum