Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Ochrana video obsahu

19. pro 2015 17:31 - 19. pro 2015 17:32 #124928
Ochrana video obsahu od Kamil
Začátečník
Dobrý den,
Zajímalo by mně, jak je možné chránit video obsah. Používám video galerii yendif video share a mám v joomla nastaven speciální přístup, kam pouštím jen registrované zákazníky, kteří si zaplatili vstup do této sekce.
V yendif video share je nastaven u videí i kategorií přístup pouze pro tyto zákazníky. Na stránce to funguje perfektně, ale pokud někdo bude znát přesnou adresu videa, tak se mu přístup neodepře a to ani ve chvíli, kdy je celý web vypnutý.

Máte prosím někdo s tímto zkušenost? Jak lze omezit přístup k obsahu i po zadání přímého odkazu na video?
Za rady moc děkuji.

19. pro 2015 17:37 #124929
Odpověď od Cony
Moderátor
Neznám Yendiff, ale teoreticky by to bylo možné pouze tak, že video samotné by bylo umístěno mimo veřejný webový adresář (tedy nemělo by žádnou veřejnou adresu) a přístup k němu by byl zprostředkován přes PHP skript, který by kontroloval přihlášení. To je běžný způsob, který se používá např. při prodeji digitálního obsahu.
Poděkovali: Kamil

19. pro 2015 18:16 #124930
Odpověď od Kamil
Začátečník
Velice děkuji za odpověď.
Mohu se ještě zeptat, zdali to vyžadujete jen nějaké nastavení, nebo je potřeba funkci programovat?
Případně neexistuje nějaké rozšíření, které to umí?
Děkuji

20. pro 2015 13:22 #124933
Odpověď od Kamil
Začátečník
Dobrý den,
je zde někdo, kdo by mi s tím byl schopen a ochoten pomoci?

Powered by Fórum