Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Virtuemart 3 Tax/VatTax

10. pro 2015 10:15 #124856
Virtuemart 3 Tax/VatTax od ma®vays
Návštěvník
Ahoj.
Jaký je opravdový rozdíl mezi Tax a VatTax.
Přidával jsem na jeden eshop možnost nastavit dph i na 15% a když jsem zvolil VatTax, tak mi to automaticky přepočítalo všechny položky. podle všeho to prostě u položky automaticky vynásobilo hodnotu základní ceny nejprve 21% a následně i 15% i když jsem u položek nic neměnil.

Když ale dph nenastavím na VatTax ale jen TAX (v českém překladu "daň na produkt") tak vše zůstává stejné.

10. pro 2015 10:40 #124857
Odpověď od ma®vays
Návštěvník
je to zvláštní.
dokud jsem měl pouze jednu sazbu dph, vše fungovalo správně.
www.imageupload.co.uk/image/cV1w

a když vytvořím druhou sazbu DPH (je jedno jestli Tax, nebo VatTax) tak se mi to násobí automaticky oběma i už uložených produktů. Je to normální, nebo je to chyba? To by znamenalo, že všechny položky musím přecenit.
www.imageupload.co.uk/image/cVHR

10. pro 2015 13:47 #124858
Odpověď od Cony
Moderátor
Ano, další z nepochopitelných vlastností VM :)

Děje se to proto, protože jste novou sazbu (15%) nastavil jako Zveřejněnou. Prostě jí odškrtněte políčko stav - stane se nezveřejněnou, což ale neznamená že nebude v možnostech výběru, ale znamená to, že se nebude automaticky počítat u produktů, které mají nastaveno použít výchozí pravidla.

10. pro 2015 14:43 #124859
Odpověď od ma®vays
Návštěvník
omg. no, nakonec sme domluveni, že udělám zálohu a všech 200 položek nastavíme na tvrdo znovu. pro jistotu. aby se nikde neobjevovalo "výchozí pravidlo"

10. pro 2015 21:39 #124870
Odpověď od Cony
Moderátor
No, výchozí pravidlo zase oceníte při změně sazby DPH, prostě je změníte výchozí sazbu. I když je pravda, že protože ve VM se zadávají ceny bez daně, tak si tím zase rozhodíte "baťovské" ceny.

Powered by Fórum