chyba 401 - všude a vždy nejen v administraci

milada
06. pro 2015 16:30 #124810
Dobrý den, prosím o pomoc, blbla jsem dneska s nastavením.. původně mi nešly přes administraci nahravat pluginy. tak jsem vlezla do configuration.php s tím, že opravím log_path a tmp_path , myslela jsem, že mám soubor zazálohovany, ale spletla jsem se. vím, že jsem z log_path odmazala jakousi podezrelou cestu.. no.. a hned poté mi už stránky i administrace zacly hlásit chybu 401 - neautorizováno. Vzpomínala jsem matně, co v té cestě bylo.. našla jsem pak, že to bylo nejspíše instalovano přes MAMP - našla jsem to i na serveru (application/mamp/.. atd) - ale změnit cestu na tuto nepomohlo. běží to winech, takže možná jenom špatně píšu tu cestu (možná jsou třeba dvě zpětná lomítka) - ale nevím, jestli by to pomohlo.. nastavila jsem teď absolutní adresu tmp a log normálně do složky webu - to by mělo být správně. měl by být povolen i zápis do těchto složek. ale prostě nic to nedělá.. s httacces jsem nic nedělala.. mod_rewrite na ostatnich webech běží v pořádku.. ještě mě napadlo, jestli jsem nějak omylem nezakázala přístup. Už googluju asi tři hodiny. .. a fakt nevím, co s tím mám dělat.. Prosím, napište.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Bong
06. pro 2015 19:13 #124811

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Odpověď od milada
06. pro 2015 19:57 #124812
bohužel, i kdyz nahraju kod - pro zjištění cesty.. stranka se mi nezobrazi .. opět 401

Odpověď od Bong
06. pro 2015 20:02 #124813
To je instalace Joomly na serveru nebo to máte na local?

Odpověď od milada
06. pro 2015 21:16 #124814
uff. jsem se koukla na nastavení opravnění - složky, kde je celý web.. a zjistila jsem, že tam chybí jistá skupina uživatelů (těch věřejných).. povolila jsem.. a funguje to.. ale už řeším další problém, tentokrát s databází:) Duplicate entry '1' for key 'PRIMARY', při instalaci modulu.. asi jsem to měla celé přeinstalovat..

Odpověď od Bong
07. pro 2015 18:07 #124819
Modul vám tuto chybu bude vyhazovat tězko. Spíše se jedná o komponentu, kterou jste tam měla nebo máte nainstalovanou.

Pokud chcete nějak smysluplně poradit je třeba abyste uvedla nějaké základní informace: verze Joomly, hosting, nejlépe odkaz na web, instalované rozšíření, atd.