Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

chyba 401 - všude a vždy nejen v administraci

06. pro 2015 16:30 #124810
Dobrý den, prosím o pomoc, blbla jsem dneska s nastavením.. původně mi nešly přes administraci nahravat pluginy. tak jsem vlezla do configuration.php s tím, že opravím log_path a tmp_path , myslela jsem, že mám soubor zazálohovany, ale spletla jsem se. vím, že jsem z log_path odmazala jakousi podezrelou cestu.. no.. a hned poté mi už stránky i administrace zacly hlásit chybu 401 - neautorizováno. Vzpomínala jsem matně, co v té cestě bylo.. našla jsem pak, že to bylo nejspíše instalovano přes MAMP - našla jsem to i na serveru (application/mamp/.. atd) - ale změnit cestu na tuto nepomohlo. běží to winech, takže možná jenom špatně píšu tu cestu (možná jsou třeba dvě zpětná lomítka) - ale nevím, jestli by to pomohlo.. nastavila jsem teď absolutní adresu tmp a log normálně do složky webu - to by mělo být správně. měl by být povolen i zápis do těchto složek. ale prostě nic to nedělá.. s httacces jsem nic nedělala.. mod_rewrite na ostatnich webech běží v pořádku.. ještě mě napadlo, jestli jsem nějak omylem nezakázala přístup. Už googluju asi tři hodiny. .. a fakt nevím, co s tím mám dělat.. Prosím, napište.

06. pro 2015 19:13 #124811
Odpověď od Bong
Moderátor

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

06. pro 2015 19:57 #124812
Odpověď od milada
Uživatel
bohužel, i kdyz nahraju kod - pro zjištění cesty.. stranka se mi nezobrazi .. opět 401

06. pro 2015 20:02 #124813
Odpověď od Bong
Moderátor
To je instalace Joomly na serveru nebo to máte na local?

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

06. pro 2015 21:16 #124814
Odpověď od milada
Uživatel
uff. jsem se koukla na nastavení opravnění - složky, kde je celý web.. a zjistila jsem, že tam chybí jistá skupina uživatelů (těch věřejných).. povolila jsem.. a funguje to.. ale už řeším další problém, tentokrát s databází:) Duplicate entry '1' for key 'PRIMARY', při instalaci modulu.. asi jsem to měla celé přeinstalovat..

07. pro 2015 18:07 #124819
Odpověď od Bong
Moderátor
Modul vám tuto chybu bude vyhazovat tězko. Spíše se jedná o komponentu, kterou jste tam měla nebo máte nainstalovanou.

Pokud chcete nějak smysluplně poradit je třeba abyste uvedla nějaké základní informace: verze Joomly, hosting, nejlépe odkaz na web, instalované rozšíření, atd.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum