Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (Včera)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Hezké URL - vynechat u jedné komponenty

19. lis 2015 12:37 #124625
Hezké URL - vynechat u jedné komponenty od Petr Janda
Pokročilý uživatel
Zdravím, mám na webu zapnuté "hezké" URL. Bohužel u jedné komponenty jsou problémy.
Existuje nějaké řešení, jak pro jednu komponentu vynechat tvorbu "hezkých" URL?
Moc díky za rady.

19. lis 2015 13:58 #124627
Odpověď od Petr Janda
Pokročilý uživatel
Tak si odpovím sám :-) Řešením je např. JoomSEF.

19. lis 2015 14:00 - 19. lis 2015 14:01 #124628
Odpověď od Cony
Moderátor
Pokud používáte interní systém Joomly, a ne nějaké rozšíření, obávám se, že taková možnost není. Mohl by jste teoreticky smazat router (route.php ve složce komponenty ve veřejné části) té komponenty, pak by neprobíhalo vytváření SEF URL v režii té dané komponenty, ale vznikala by url ve formátu /component/com_content....
Při aktualizaci by se Vám ale soubor nejspíš nahrál vždy znovu.

19. lis 2015 14:01 #124629
Odpověď od Cony
Moderátor

Jandik napsal: Tak si odpovím sám :-) Řešením je např. JoomSEF.

Ono záleží - aby jste zbytečně nešel s kanónem na vrabce...

19. lis 2015 14:01 #124630
Odpověď od Houbák
Zkušený uživatel
No nevím ... podle mě jsou komponenty na SEF zbytečné, protože vždy jsem vystačil s tím, co je přímo v Joomle.

19. lis 2015 16:11 #124632
Odpověď od Cony
Moderátor

houbak napsal: No nevím ... podle mě jsou komponenty na SEF zbytečné, protože vždy jsem vystačil s tím, co je přímo v Joomle.

Přesně, kdysi v Joomla 1.5 jsem používal, teď už nevím zda JoomSEF, nebo ACESef, nebo jak se to jmenovalo, a po té zkušenosti už znovu ne. Obvykle vznikne obrovská databáze nesmyslných URL (už jen proto že stránky skenují roboti snažící se nalézt bezpečnostní díry), v určitých případech (např. stejný název produktu ve VM) se dokonce stávalo zablokování a nedostupnost jedné ze dvou podobných stránek.

Powered by Fórum