modul s kontakty

Lukáš
08. lis 2015 15:59 #124408
Zdravím,
prosím o pomoc. Z joomly jsem musel někdy poslední dobou nedopatřením vymazat modul pro práci s kontakty a potřeboval bych ho zpětně vinstalovat zpět do joomly. Při registraci mi to napíše chybovou hlášku, že nelze automaticky vytvořit kontakt protože modul chybí. Je ten základní modul přímo v JEDu, nebo ho musím sehnat jinde? a kam ho pak nakopíruji?

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Lukáš
08. lis 2015 16:22 #124409
jedná se o tyto chyby
Přílohy:

Odpověď od Ernst
08. lis 2015 19:19 - 08. lis 2015 19:19 #124412
a jak se ten základní modul jmenuje?
Jak starou máte poslední zálohu webu?
98% modulů je přímo v JED

Odpověď od Lukáš
08. lis 2015 19:25 #124413
já právě přesně nevím. mám pocit že to bylo několik modulů, které zašínaly slovem "kontakty - něco"
Zálohy webu se zatím nekonaly :-/
každopádně to jsou moduly, které joomla obsahuje v základu, tak nevím jestli je na jed najdu..

Odpověď od Ernst
08. lis 2015 22:31 - 08. lis 2015 22:40 #124417
1. Byl to modul nebo plugin?
2. Pokud to byl plugin, tak to mohl být User - Tvorba kontaktů nebo Search - Kontakty nebo Chytré hledání - Kontakty nebo Content - Kontakt, nic jiného v holé joomle není.
3. zazálohujte si stávající stav, třeba akeebou.
4.Přeinstalujte stávající stav čistou plnou instalací joomly stejné verze jakou máte nainstalovanou.
5.Zálohujte si pravidelně web, jinak jste šílenec a sebevrah

Žádný modul se slovem kontakty joomla v základu nemá
Poděkovali: Lukáš

Odpověď od Bong
09. lis 2015 15:27 #124441
Ty texty chybových hlášení mi moc povědomé nejsou. Jakou vůbec máte verzi Joomly? Používáte nějaké rozšíření typu Community Builder, atd?

Pokud je to hláška Joomly, podívejte se do nastavení pluginu User - Tvorba kontaktů, pokud jej nepotřebujete, vypněte jej.

Jinak pokud si něco z jádra Joomly odinstalujete, pak je možné zkusit Joomlu přehrát (a zároveň aktualizovat) tak, že si stáhnete poslední plnou instalaci Joomly a nainstalujete ji jako kterékoli jiné rozšíření. Následně přejdete do Správce rozšíření: Pátrání, pročistíte mezipaměť a následně vypátráte nová nesprávně nainstalované rozšíření, vyberete je a nainstalujete.
Tento krok neopravuje to, že jste si poškodil nebo smazat něco v databázi...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Odpověď od Lukáš
18. lis 2015 21:56 #124618
Tak to musí být poškozením databáze. Porovnával jsem s databází na svých druhých stránkách a skutečně tu některé tabulky chybí.
Budu muset přeinstalovat joomlu. Samotné nastavení mě ani tak netrápí, to bude hned, ale chci se zeptat jestli se dá záloha z akeeby použít na obnovení článků, nebo zda je lze nějak vyexportovat a pak nahrát zpět. mám obavy, že když obnovím po nové instalaci zálohu databáze z akkeby, tak se mi nahraje celá ta zmršená databáze s chybějící tabulkou..

Odpověď od Ernst
19. lis 2015 09:44 - 19. lis 2015 09:54 #124620
záloha z akeeby obnoví vše nebo si ji pomocí Akeeba eXtract Wizard rozbalte a vyzobejte jen co potřebuje (včetně tabulek databáze), takže se to dá, ale musíte přesně vědět co je kde uloženo. Články jsou např. uloženy v databázi, ale s nimi musíte naimportovat také kategorie.

Nebo pro přenos článků atd požijte red migrator.

nebo pokud si myslíte, že víte s určitostí, která tabulky chybí, tak je ze správné verze vyexportujte a naimportujte do té vadné.

Pozor, před kteroukoliv činností z tohoto seznamu si udělejte zálohu akeebou, ať se můžete vrátit

Odpověď od Lukáš
19. lis 2015 14:22 #124631
nakonec jsem se rozhodl to nekomplikovat a články si zazálohuji metodou copy/paste do textového souboru. to mi přijde nejbezpečnější. vzhledem k tomu, že obsahově tam jsou pouze ty texty, zbytek se dá během slabé hodinky nastavit z čisté verze joomly.
zálohu akeebou jsem provedl a stáhnul, tak kdyby se něco pokazilo, tak mám kam sáhnout.
moc děkuji za rady všem respondentům