Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Oprávneni a nahráívaní úvodního obrázku

24. říj 2015 19:46 #124125
Oprávneni a nahráívaní úvodního obrázku od Maceček Richard
Začátečník
Zdravím,

potřebují poradit, mám vytvořenu uživatelskou skupinu (redaktory) který maji omezený oprávnění.Redaktory můžu vytvořit svůj nový článek a upravovat. Pro správu souboru - obrázek používám Ark Media.
Problém je v tom, když redaktor výtvory nový článek a chce požit "Obrázek v úvodníku" a klikne na tlačítko zvolit tak se mu objeví okno správce médií. Který je nepovolení a místo toho mají oprávnění do ArkMedia, tak nevím proč se to zobrazuje.
Nevíte, jak to nastavit nebo omezit, bohužel, zatím jsem nič nenašel a bylo by to důležití.

Děkují :)
Joomla! 3.4.5

24. říj 2015 21:14 #124126
Odpověď od Bong
Moderátor
Moc vám nerozumím, ale dá se to říci jednou větou:
Jak si oprávnění nastavíte, tak fungují.
To, že máte vytvořenou svoji vlastní skupinu znamená, že veškerá oprávnění jste si nastavoval sám, asi špatně pokud nefungují tak, jak chcete. Chcete-li aby mohli uživatelé z daná skupiny používat ArkMedia manager obrázků, musíte jim tato oprávnění pro tuto konkrétní komponentu povolit.

Jinak i toto rozšíření má, jako jiné dokumentaci: arkextensions.com/documentation/ark-medi...-media-configuration

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

24. říj 2015 22:16 - 24. říj 2015 22:19 #124128
Odpověď od Maceček Richard
Začátečník
Zdravím, to jistě, nejde o to že neumím to nastavit.
Tak ještě jednou :) Když přidáváte článek ,určitě používáte úvodní obrázek, a když chcete vybrat ten obrazek, zobrazí se vám průzkumník obrázku, klasicky co je v joomle, ale já to nechci, já chci ten arkmedia aby se zobrazilo místo toho klasického.
Ten klasický správce obrázku mám zakázány pro tu skupinu. Jo a samozřejmý je že mám povolenu komponentu ArkMedia ten funguje super.

25. říj 2015 08:23 #124137
Odpověď od Bong
Moderátor
To, že nainstalujete nějaké rozšíření neznamená, že nahradí stávající. Takže se opravdu podívejte do dokumentace, jak a co nastavit.
Jedná se o komponentu pro správu souborů medií. Tato by měla mít k dispozici i nějaké Button plugin pro vkládání obrázků v editoru a výchozí tlačítko pro vkládání obrázků ve vašem editoru pak vypněte.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

25. říj 2015 09:23 #124139
Odpověď od Maceček Richard
Začátečník
Samozřejmý to vím že to nenahradí, a button používám... ale nejde mi o kladení obrázku v článku to mám vyřešené ale o úvodní obrázek. Dokumentaci jsem se už díval a Ark Media mám nastavený tak jak jsem chtěl.
Porad Te my doplněk který nahradí ten stávající, nebo u úvodního obrázku pro články.... jak omezit aby se zobrazovaly jen jedna složka, a ne všechně složky co jsou v images. Diky

25. říj 2015 18:02 #124149
Odpověď od Bong
Moderátor
Obávám se, že vkládání obrázků na záložce Obrázky a odkazy lze pouze přes Správce médií (tohoto využívají i další rozšíření).

Nicmáně ve Správci médií lze vybrat složku kam mají uživatelé přístup.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum