Hromadné emaily

tonboss
22. říj 2015 11:54 #124101
Dobrý den,
potřebuji jednou za čas odeslat vetší množství emailů (2000+) před Outlook, nejedná se o spam. Na mém hostingu mi bylo řečeno, že můžu odesílat akorát po 50 emailejch. Když jsem se ptal, co tedy s tím, prý by to řešil nějaký php script - mail () , který bych vložil na hosting.. to vubec netuším jak udělat. Ale také by prý stačila nějaká Joomla komponenta, která by to také řešila.. což nechápu už vůbec. WWW stránky a odesílání emailů přes Outlook se přeci na sebe nemůže nějak vázat? Nevíte, zdali a jak by šel tento problém vyřešit???
Děkuji

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Bart
22. říj 2015 12:00 #124102
Ahoj, myslím si, že by to vše šlo řešit přes AcyMailing. Primárně slouží k posílání newsletterů (novinek emailem) - pro přihlášení uživatele k odběru novinek. Ale odesílat z ní jdou informace mailem i pro nepřihlášené uživatele. Já bych to osobně se pokusil řešit asi takto.
Poděkovali: tonboss

Odpověď od tonboss
22. říj 2015 12:15 #124103
acy mam, ale je tu celkem důraz na ten outlook - to nevis, jestli by nejak slo.. treba projit nebo tak neco..?

Odpověď od Martens
22. říj 2015 12:22 #124104
Acymailing je dobrá volba, ale primárně bych čekal třecí plochu na straně providera a nastavených limitů pro hromadný mailing.

2000+ mailů hromadně je docela darda a je riziko, že to isp stejně blokne (vlastní zkušenost) a nepomohlo ani automatické rozdělení mailů do menších balíčků, což Acymailing umí.

Takže pro tyto účely bych se podíval na nějakou placenou službu (napr. ElasticMail),se kterou AcyMailing umí taky pracovat a nebo se dá z ElasticMail posílat i přímo.

Odesláno z mého SM-G530FZ pomocí Tapatalk

Odpověď od tonboss
22. říj 2015 12:29 #124105
ono to nemusi byt presne po 2000 tis.. muze to byt klidne po 500 nebo 300.. ale 50 je hrozne malo. A take je stale ve vzduchu otazka, zdali by to slo nejak resit pres ten outlook:)

Odpověď od Bart
22. říj 2015 12:33 - 22. říj 2015 12:40 #124106

Martens napsal: Acymailing je dobrá volba, ale primárně bych čekal třecí plochu na straně providera a nastavených limitů pro hromadný mailing.

2000+ mailů hromadně je docela darda a je riziko, že to isp stejně blokne (vlastní zkušenost) a nepomohlo ani automatické rozdělení mailů do menších balíčků, což Acymailing umí.

Riziko, že to provider blokne je více než jisté. Jak jsi uvedl, Acymailing umí rozdělit maily do menších balíčků - to jsem neuvedl. Přesto si myslím, že to není dobré řešení a provider ti to blokne.

Nějakou poslednější verzi AcyMainling bohužel už nemám, abych se podíval.
Ale jak tak procházím fora, tak lze minimálně importovat z Outlooku kontakty do AcyMailing. Zda lze přes Outlook ve spojení s AcyMailing posílat maily, to bohužel nevím... Snad někdo další bude vědět.

Odpověď od Cony
22. říj 2015 13:45 #124108
Omezení hostingů na počet odeslaných emailů je dnes naprosto běžný, brání se tak rozesílání spamu. Obvyklé jsou limity okolo 1000 mailů za hodinu, viděl jsem ale i extrémy v řádu desítek za hodinu.

Pro odeslání můžete ale použít nějaký specializovaný SMTP server. Osobně používám Mandrill , je to služba od společnosti co poskytuje MailChimp. Zdrama umožní rozesílat až 12.000 mailů měsíčně, a i maily navíc jsou za pár kaček. Navíc má poměrně vychytané funkce, umí kontrolovat dostupnost příjemců, vypisovat statistiky apod. Jen si musíte dávat pozor, aby jste nerozesílal opravdu SPAM (nebo něco co bude jako SPAM označeno), pak by Vám klesla tzv. reputace a rozesílání by se hodně zpomalilo.

Při hromadném rozesílání dnes ale budete řešit hlavně jiný problém. Např. emailové schránky u seznam.cz "detekují" hromadné emaily (zřejmě na základě toho, že jich přijde na seznam hodně podobných), a pokud nějaký mail vyhodnotí jako hromadný, vyžadují u domény, která je rozesílá SPF record a DKIM podpis, jinak je automaticky vrací jako SPAM.

Pomocí Mandrill (máte-li přístup k DNS záznamům domény) to lze řešit poměrně jednoduše, v administraci je dokonce jednoduchý průvodce.

Pro otestování důvěryhodnosti emailu doporučuji Mail Tester .

Odpověď od Cony
22. říj 2015 13:48 #124109

tonboss napsal: A take je stale ve vzduchu otazka, zdali by to slo nejak resit pres ten outlook:)

Outlook je v tomto ohledu úplně stejný jako AcyMailing, oboje je pouze emailový klient, nikoliv SMTP server. Pro odeslání emailu potřebujete nějaký SMTP server, ke kterému se klient připojí. V Outlooku zadáváte SMTP v okamžiku kdy přidáváte schránku, AcyMailing standardně využije nastavení serveru na kterém je spuštěn (resp. nastavení Joomly), nebo v něm lze specifikovat jiné nastavení. Vždy ale skončíte u SMTP serveru.

Odpověď od Cony
22. říj 2015 13:51 #124110
Ještě jen dodatek, rozesílat hromadnou poštu přes Outlook je pěkný nesmysl, buď budete posílat "holé", ošklivé emaily, nebo se většině příjemců zobrazí špatně (prostě Microsoft ;) ) , to už se raději podívejte třeba na tu službu MailChimp ... - existují pro ní i integrace do Joomly.

Odpověď od tonboss
22. říj 2015 14:28 #124111
Super Cony! díky za vyčerpávající odpověď;)

Odpověď od Svatopluk Vít
22. říj 2015 16:52 #124114

Cony napsal: Ještě jen dodatek, rozesílat hromadnou poštu přes Outlook je pěkný nesmysl, buď budete posílat "holé", ošklivé emaily, nebo se většině příjemců zobrazí špatně (prostě Microsoft ;) )

Jsem velkým zastáncem opensource, ale "holé", ošklivé emaily, které se většině příjemců zobrazí špatně z Outlooku rozhodně nelezou...

Závisí to na tom, jestli posíláte HTML, Plain text či Rich content e-maily. S Outlookem jsem v kontaktu neustále, a nečitelné e-maily mi rozhodně nechodí.

Každopádně to, co bylo napsáno o Outlooku, je pravda. Je to jen klient, podobně jako Thunderbird nebo Claws či Pegasus. Neobsahuje žádnou vestavěnou funkčnost SMTP serveru, ten zajišťuje hosting nebo e-mailová služba.

Jedna z hlav české komunity redakčního systému Joomla! a první překladatel uživatelského rozhraní k ní.

Odpověď od Cony
22. říj 2015 17:46 #124116

svatas napsal: Jsem velkým zastáncem opensource, ale "holé", ošklivé emaily, které se většině příjemců zobrazí špatně z Outlooku rozhodně nelezou...

Závisí to na tom, jestli posíláte HTML, Plain text či Rich content e-maily. S Outlookem jsem v kontaktu neustále, a nečitelné e-maily mi rozhodně nechodí.

:) Dobře, byla to trochu nadsázka, ale myšleno to bylo tak, že buď posílám jednoduchý email s textem, možná obrázkem apod. (samozřejmě Richtext), pak to asi dorazí dobře. Pokud ale budete chtít tvořit plnohodnotný newsletter, třeba, jak je dnes běžný s tabulkou s odkazy a s obrázky, Outlook rozhodně není vhodný nástroj. Už jen proto, že do HTML si doplní plno vlastních značek a formátování, a výsledné HTML je desetkrát větší než by být muselo.

Odpověď od
22. říj 2015 21:32 #124121
Zkoušel jsem kdeco, ale nakonec je podle mne pro newslettering nejlepší Mailchimp.

Co se pak týká Seznamu a dalších českých freemailů, musel jsem do prezentací o podpůrných službách pro naše klienty doplnit upozornění, aby naše systémové e-maily (pracovně používáme v rámci korporace různé šitstémy) raději hledali rovnou ve Spamu :-D