Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Povinnost informace o povoleni cookies

16. říj 2015 10:09 #123971
Zdravim vsechny Joomlare, vysel zakon, od rijna ma byt na strankach moznost pro uzivatele kteri jsou na vasem webu informace o souhlasu s pouzivanim cookies. Existuje na to nejaky modul? Diky predem za info.

16. říj 2015 10:37 #123974
Odpověď od Jiri Hasa
Nováček

16. říj 2015 11:26 #123976
Odpověď od Cony
Moderátor

jiriw napsal: Zdravim vsechny Joomlare, vysel zakon, od rijna ma byt na strankach moznost pro uzivatele kteri jsou na vasem webu informace o souhlasu s pouzivanim cookies. Existuje na to nejaky modul? Diky predem za info.

No není to tak úplně. Zákon existuje už dávno. Jde o nařízení EU, které ČR přejala takovým způsobem, že povinnost o vyžádání souhlasu ze zákona nevyplývá.

Od října se jen Google rozhodl být papežtější než papež a souhlas (i když legislativa ČR jej nevyžaduje) bude vyžadovat na stránkách, které využívají některé jeho služby (AdWords, AdSense apod.). Deklarovaným postihem může být zablokování služeb u Google. Google popisuje změnu podmínek např. na těchto stránkách .

Co není úplně jasně vysvětleno je, zda Google vyžaduje tento souhlas i pokud používáte Google Analytics. Zatím převládá názor, že pokud používáte jen základní Google Analytics (tj. např. bez sledování konverzí eshopu, remarketing), souhlas by neměl být vyžadován.

Obecně se nutnost vyžádání souhlasu nevztahuje na všechny Cookies. Např pro tzv Session Cookies (tedy takové, které se sami smaží po uzavření prohlížeče - jedná se o běžné Cookies, které Joomla i jiné systémy používají) , není třeba souhlas (tzv. OPT-IN), postačí jen uživatele informovat (tzv. OPT-OUT) - obvykle v obchodních podmínkách apod.

Používáte-li Google Tags Manager, lze souhlas řešit i v něm. Popis je např. zde .

Zdroje:
PHPFashion
Lupa.cz
ePravo.cz
Google Cookie Choises

PS: sepsal jsem to tak, jak jsem to pochopil a dohledal na internetu, pokud je tu někdo s větším přehledem o problematice, určitě bych uvítal další názory...
Poděkovali: Bart

23. říj 2015 23:01 #124122
Odpověď od Cony
Moderátor
Á jé, už je to i na Joomlaportal :) To už mne definitivně donutilo nainstalovat CookiesOK ;)

24. říj 2015 11:10 - 24. říj 2015 11:12 #124123
Odpověď od Bart
Moderátor
OT: Mě osobně "celá záležitost" kolem cookies přijde jako blbost / výmysl od lidí, kteří vůbec neví jak web, webové aplikace, prohlížeč atp. vůbec fungují. I tak se skrz prohlížeč do počítače natahují další věci (cache....)

I když do cookies se dá uložit asi jakýkoliv text, nevidím to jako potencionální problém... A reklamy mi např. nevadí....

Powered by Fórum