Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Idea phocagallery vodoznak

11. říj 2015 17:48 #123875
phocagallery vodoznak od Jakub
Začátečník
Zdravím, mám takový dotaz. Mám v phocagallery povolenou funkci vodoznak. Problém je v tom, že u některých fotek je vodoznak i v náhledu fotografie. Tj. i v seznamu galerií a v náhledech fotografií dané galerie. U jiných galerií je vodoznak viditelný pouze při zvětšení fotografie na plnou velikost - a to je to, co chci. Nevíte někdo, proč u některých fotek je vodoznak i v náhledu fotky? Vypadá to potom tak, že mám malou fotečku, která je celá "přepláclá" vodoznakem.
Díky za rady

11. říj 2015 22:22 #123879
Odpověď od H13
Admin
Ahoj, pokud používáš "additional thumbnails" - dodatečný náhledy, tak tam přidávání vodoznaku nefunguje. Já se k tomu snad dostanu u příští verze, tam už by neměl být problém.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

12. říj 2015 10:52 #123888
Odpověď od Jakub
Začátečník
Zdravím, additionals thumbnails nepoužívám. Jde o to, že ten vodoznak se do náhledu vloží jen u některý galerií a ještě ne ke všem fotkám dané galerie.

12. říj 2015 11:32 #123894
Odpověď od Bong
Moderátor
Náhled se vytváří z nahraného obrázku. zkuste přegenerovat náhledy.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

14. říj 2015 11:46 #123934
Odpověď od Jakub
Začátečník
odstranil jsem kategorii obrázků, kde byl tento problém, vymazal jsem přes ftp obrázky dané kategorie. Vytvořil jsem nové kategorie s trošku odlišným názvem a problém s vodoznakem je viditelný přesně u stejných fotek jako v prvním případě...

15. říj 2015 16:24 #123962
Odpověď od H13
Admin

odstranil jsem kategorii obrázků, kde byl tento problém, vymazal jsem přes ftp obrázky dané kategorie. Vytvořil jsem nové kategorie s trošku odlišným názvem a problém s vodoznakem je viditelný přesně u stejných fotek jako v prvním případě...


Ahoj, může to znít paradoxně, ale ani jedna z věcí problém vyřešit nemusela:

- vymazání obrázků - to není potřeba, Phoca Gallery na originální obrázky vůbec nešahá, vůbec je nějak neupravuje (např. kdyby byly používany v jiné komponentě), pracuje jen s náhledy
- odlišný název kategorie také nic nemusel vyřešit.

Phoca Gallery používá pro zobrazení náhledy, ty náhledy tvoří z originálních obrázků, ale protože může být např. jeden obrázek ve více kategoriích, používá Phoca Gallery vždy jen jednu sadu náhledů, nevytváří pokaždé novou - protože by tak např. mohlo zbytečně přibýt tisíce náhledů jedné fotky (kopírování, přesouvání, ...).

Tedy pokud jsi smazal originály a pak je nahrál, např. do jiné kategorie, stále jsou použivaný ty stejný náhledy.

Zkus:
- vymazat jen náhledy (celou thumbs složku), originály můžeš nechat
- zkus jít znovu do backendu galerie a měly by se znovu vytvořit náhledy - pokud by v nastavení bylo zatrženo, že se mají tvořit vodoznaky, pak by měly všechny náhledy mít nově vodoznaky

Také to můžeš udělat bez mazání:
- nastavit, aby se vytvářeli vodoznaky
- najet do seznamu obrázků, vybrat je a "převytvořit náhledy" (v administraci - v seznamu obrázků)

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

Powered by Fórum