Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

formulář výchozí hodnota

04. říj 2015 21:54 #123736
formulář výchozí hodnota od Ernst
Joomla Expert
Napsal jsem si formulář v quickpoznamka.tpl
Code:
<div id="lovefactory-dialog" title="{jtext _='dialog_quickpoznamka_dialog_title'}"> <div class="lovefactory-dialog-quickpoznamka lovefactory-view"> <div class="lovefactory-dialog-content"> <form action="{jroute task='message.send'}" method="post"> <table> <tr> <th><label>{jtext _='dialog_quickpoznamka_label_to'}</label></th> <td>{$username}</td> </tr> <tr> <th><label for="text">{jtext _='dialog_quickpoznamka_label_message'}</label></th> <td><textarea rows="5" cols="10" id="text" name="message[text]" ></textarea></td> </tr> </table> <input type="hidden" name="message[user_id]" value="{$userId}"> </form> </div> <div class="lovefactory-dialog-buttons"> <a href="#" class="dialog-button dialog-button-submit ui-state-hover"><i class="factory-icon icon-poznamka"></i>{jtext _='dialog_quickpoznamka_button_submit'}</a> <a href="#" class="dialog-button dialog-button-close"><i class="factory-icon icon-cross-button"></i>{jtext _='dialog_button_cancel'}</a> </div> </div> </div>

Poradí mi někdo jak proměnné text nastavit výchozí hodnotu? Value = "" tam použít nemohu

04. říj 2015 22:37 - 04. říj 2015 22:37 #123737
Odpověď od Bong
Moderátor
Sice tomu vůbec nerozumim, ale nestačilo by:
Code:
<textarea rows="5" cols="10" id="text" name="message[text]" >počáteční hodnota</textarea>

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Ernst

04. říj 2015 22:50 #123738
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
Stačilo, díky

07. říj 2015 20:20 - 07. říj 2015 20:20 #123841
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
když výchozí hodnotu chci dát jako proměnnou, napíšu to takhle:
Code:
<textarea rows="5" cols="10" id="text" name="message[text]" >{$username}</textarea>

ještě mohu použít $user_id.
Ale nevím jak si naplnit proměnnou, ve které by byl výchozí text.

To $sername a $user_id jsou nějaké speciální proměnné?

07. říj 2015 22:23 #123843
Odpověď od Cony
Moderátor
To se musíte podívat do view, kde se tato šablona vyvolává...

07. říj 2015 22:57 #123845
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
děkuji
podívám se na to, ale příliš jsem se tomu zatím nevěnoval, protože jsem řešil to, o čem jsme si psali před chvíli.

V podstatě výchozí hodnota má být ta poznámka z databáze, pokud pro tuto dvojici uživatelů již existuje záznam. V podstatě tedy editace poznámky v databázi

Powered by Fórum