Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

pozicování

07. říj 2015 13:02 #123829
Odpověď od Cony
Moderátor

ernst napsal: vypsat proměnné potřebuji jen kvůli ladění.
var_dump echo, alert mi nic nevypíše (tedy to hned zmizí, protože jak se zavře to formulářové okno to asi hned zmizí.
zkoušel jsem i print() ale to také nějak nejde.

Znovu, var_dump, echo atd. Vám při volání PHP skriptu zapíše něco do výstupu toho skriptu. To ještě neznamená, že se Vám to zobrazí na obrazovce. Pokud voláte skript pomocí AJAX, musíte si zobrazení zařídit sám.

ernst napsal: Jde to uložit do souboru?

Ano, proč by nešlo, buď standardními funkcemi PHP, nebo můžete použít funkce pro logování Joomly .

ernst napsal: Té poslední větě rozumím tak, že messages je název toho php a send nebo poznámka je funkce v té třídě?
Zkusit ti mohu, ale v čem je to lepší?

Nebudete muset řešit (kopírovat) tolik věcí.
Poděkovali: Ernst

07. říj 2015 15:00 #123835
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
tak s tím uložením do logu jsem se nějak popral a tak mi to stačí.
funkce send je
Code:
public function send() { jimport ("joomla.log.log "); JLog::addLogger( array('text_file' => 'LOG1.TXT'), JLog::ALL, array('com_helloworld')); $settings = LoveFactoryApplication::getInstance()->getSettings(); $model = $this->getModel('Message'); $data = JFactory::getApplication()->input->get('message', array(), 'array'); foreach ($data as $t) { JLog::add('data'.$t.chr ( 012 ));} $response = array(); if ($model->send($data)) { $response['status'] = 1; $response['message'] = FactoryText::plural('poznamka_task_send_success', $settings->approval_messages); } else { $response['status'] = 0; $response['message'] = FactoryText::_('message_task_send_error'); $response['error'] = $model->getError(); } foreach ($response as $t) { JLog::add('response'.$t.chr ( 012 ));} $this->checkMembershipRestrictionRedirection($model, $response); // Check if it's Ajax request. if ($this->isAjaxRequest()) { $this->renderJson($response); return true; } if ($response['status']) { if (!isset($response['redirect'])) { $response['redirect'] = FactoryRoute::view('outbox'); } } else { if (!isset($response['redirect'])) { $response['redirect'] = FactoryRoute::view('compose'); } JFactory::getApplication()->enqueueMessage($response['error'], 'error'); } $this->setRedirect($response['redirect'], $response['message']); return true; }
a výstup je
Code:
2015-10-07T12:53:02+00:00 INFO ::1 - data22222222 2015-10-07T12:53:02+00:00 INFO ::1 - data11 2015-10-07T12:53:03+00:00 INFO ::1 - response1 2015-10-07T12:53:03+00:00 INFO ::1 - responsePoznámka úspěšně odeslána!

takže v $data jsou hodnoty z formuláře a ty si mohu zapsat do tabulky databáze.

Ještě musím najít, kde se volá ten zápis do původní tabulky databáze (tam to nepotřebuji) a vyrušit to.

Poradíte mi nebo to mám dělat metodou pokus - omyl?

07. říj 2015 16:07 #123836
Odpověď od Cony
Moderátor
Code:
if ($model->send($data)) {
tedy funce send v modelu message

07. říj 2015 18:46 - 07. říj 2015 18:47 #123838
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
tak to jsem se zase trochu ztratil .
kde se v tom $models bere hodnota FrontendModelMessage?

Když totiž to if ohvězdičkuji tak se po odeslat objeví undefined a okno se nezavře.

Když přiřadím navtrdo $models = FrontendModelpoznamka (zkopíroval jsem si v models message.php na poznamka.php a dal jí třídu FrontendModelpoznamka, tak se také nic neděje.
ale to asi není ono, protože v nich není funkce send
třída je však definována - class FrontendModelpoznamka extends FactoryModel a z FactoryModel jsem zkopíroval funkci do poznamka.php. Tu by to v tu chvíli mělo volat? Ale i tak se nic neděje.

A navíc mám problém se zápisem do databáze v construktoru poznamka.php.

Přesně podle příkladu - docs.joomla.org/Inserting,_Updating_and_...data_using_JDatabase
tam mám kód
Code:
$user = JFactory::getUser()->id; $on= $data[1]; $poznamka= $data[0]; $db = JFactory::getDbo(); $query = $db->getQuery(true); $columns = array('id-ja','id-on','poznamka'); $values = array($db->quote($user),$db->quote($on),$db->quote($poznamka)); $query ->insert($db9->quoteName('#__lovefactory_poznamka')) ->columns($db9->quoteName($columns)) ->values(implode(',', $values)); $db->setQuery($query); $db->query();

ale do databáze se nic nezapíše. Co s tím, použít jiný způsob?

07. říj 2015 22:20 #123842
Odpověď od Cony
Moderátor
Jaký $models?? Jaká hodnota FrontendModelMessage?? Není to náhodou třída FrontendModelMessage?
Zápis do databáze v construct??? Snad ve funkci send...

V controlleru získáváte model
Code:
$model = $this->getModel('Message');
Model Message nechcete, musíte si udělat svůj model Poznamka, tedy v adresáři models odkopírujete soubor message.php jako poznamka.php a uděláte z něj model FrontendModelPoznamka.
Ve funkci send si pak pořešíte svoje ukládání. V controlleru si jen zaměníte vyvolání modelu
Code:
$model = $this->getModel('Poznamka');
A co v tom kódu pro uložení do dtabáze dělá to $db9???

07. říj 2015 22:44 - 07. říj 2015 22:52 #123844
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
postupně:
ano je to název třídy a tu mám v poznámka,php v models, když jsem chtel vědet název třídy, musel jsem si do logu vypsat proměnnou $models
Zápis do databáze jsem už vyřešil
místo
Code:
$user = JFactory::getUser()->id; $on= $data[1]; $poznamka= $data[0]; $db = JFactory::getDbo(); $query = $db->getQuery(true); $columns = array('id-ja','id-on','poznamka'); $values = array($db->quote($user),$db->quote($on),$db->quote($poznamka)); $query ->insert($db9->quoteName('#__lovefactory_poznamka')) ->columns($db9->quoteName($columns)) ->values(implode(',', $values)); $db->setQuery($query); $db->query();

má být
Code:
$user = intval(JFactory::getUser()->id); $on= intval($data[user_id]); $poznamka = $data[text]; $db = JFactory::getDBO(); $query = $db->getQuery(true); $fields = array($db->quoteName('id_ja') . ' = ' . $db->quote($user),$db->quoteName('id_on') . ' = ' . $db->quote($on),$db->quoteName('poznamka') . ' = ' . $db->quote($poznamka)); // $conditions = array($db->quoteName('id_ja') . ' > 0'); $query->insert($db->quoteName('#__lovefactory_poznamka'))->set($fields); //->where($conditions); $db->setQuery($query); $db->query();

a to již funguje, Nevím, proč ten první přklad nefungoval, ale v tom odkazu na příklad psali: This was the old method in Joomla 1.5 and 2.5 and will throw a deprecated notice in Joomla 3.0+.

za další

(zkopíroval jsem si v models message.php na poznamka.php a dal jí třídu FrontendModelpoznamka,


Funkce send v těchto PHP není

třída je však definována - class FrontendModelpoznamka extends FactoryModel a z FactoryModel jsem zkopíroval funkci do poznamka.php. Tu by to v tu chvíli mělo volat?


db9 byl jen pokus a to klidně může být pokud je to všady, a já to z DB9 na DB měnil až tady a ty dvě db9 jsem zapomněl změnit.

Teď už jen zrušit ten zápis do původní tabulky databáze a mám hotovo.
Tedy ještě musím vyřešit vkládání a edit databáze (pokud je id_ja a id_on stejný jako je již v tabulce, tak se nezakládá nový řádek, ale jen se zedituje ta poznámka,
Pak ještě správné zobrazení na jednotlivých stránkách atd.
Ale to je již brnkačka

Pro vysvětlení:
Každý uživatel si ke každému jinému uživateli může napsat soukromou poznámku, kterou u něj vidí jen ten, kdo ji napsal. Poznámku může editovat.
Ani uživatel ke kterému jsem si ji napsal ji nevidí

Powered by Fórum