Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Prodej digitálního obsahu. Jak na to?

03. říj 2015 00:08 #123719
Prodej digitálního obsahu. Jak na to? od Kamil
Začátečník
Dobrý den,
mám v plánu postavit web, který bude prodávat video kurz a potřebuji tedy vyřešit, jak mohu zavést prodej propojený s platební bránou.
Potřebuji aby vše bylo automatické. Tedy aby se zákazníkům odemkla určitá sekce ihned, jakmile ji zaplatí. Sekcí bude více.
Prosím, zdali někdo máte nějaký dobrý nápad na řešení, nebo zkušenost.
Děkuji

03. říj 2015 00:58 #123721
Odpověď od Cony
Moderátor
Mrkněte na nějaké LMS řešení. Guru od iJoomla, LMS King, JoomlaLMS ...

04. říj 2015 06:00 #123729
Odpověď od Kamil
Začátečník
Velice děkuji za nápad. Neúplně jsem se vyjádřil, spíše než řešení video kurzu jako takového hledám řešení vytvoření jakési members arey, která by byla schopna propojit se z nějakou platební bránou např. PayU. Poté co zákazník dokončí nákup a přihlásí se na web, odemknou se mu sekce, které si zaplatil.
Jde o to, že stránka je již v pokročilém stádiu stavby a proto potřebuji spíše takovéto řešení. Vídám podobné řešení na každém rohu, proto nechápu, jak je možné, že o tom nemohu nalézt nějaké podrobnější informace.

04. říj 2015 08:04 - 04. říj 2015 08:10 #123730
Odpověď od Bong
Moderátor
Je jedno jestli prodáváte hřebíky nebo digitální obsah, pořád to je kategorie eCommerce: extensions.joomla.org/tags/e-commerce a Membership & Subscriptions extensions.joomla.org/category/e-commerc...ship-a-subscriptions

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

05. říj 2015 17:31 #123762
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Taky jsem si nad něčím podobným lámal hlavu a hledal, hledal, zatím nenašel rozumné řešení použitelné pro CZ trh.

Já jsem si hledání však navíc stížil tím, aby se uživatelské sekce otevíraly postupně podle toho, kdy se uživatel zaregistruje - například by v jednom okamžiku bylo 8 lidí v 1. lekci, 16 lidí ve 2. lekci, 4 lidi ve 3. lekci, atd...

Doposud jsem nevyřešil, jak to automatizovaně udělat, přes jakou komponentu použitelnou pro české prostředí. Tak to zatím řeším krkolomně manuálně, kdy mají uživatelé v každé úrovni stejné přístupové údaje. U WordPressu jdou automatické členské sekce na pár kliknutí třeba od MioWebu.

Zatím se mi povedlo sehnat aspoň plugin, který zabraňuje změně uživatelských údajů - aby někdo nezablokoval přístup ostatním. Něco poloautomatického používám třeba na www.mariankabele.com/obsahovy-marketing-u-vlacha - je to propojení Joomly 3, pár pluginů a SmartEmailingu. Ale jedná se o free produkt, nevím, zda bych to použil i u placené verze.

Je otázkou, zda nutně potřebuješ, aby vše jelo na Joomle. Pokud ne, můžeš do toho zakomponovat třeba aplikaci 3. strany, například www.fapi.cz + mít smlouvu s českou platební branou GoPay.

Někdy si říkám, zda není lepší si prostě koupit měsíční feečko na něčem jako je MioWeb než se trápit s laděním, zkoušením, které pak stejně někdy nikam nevede :-)

MaK.

--- -- -

05. říj 2015 18:17 #123764
Odpověď od Cony
Moderátor

sv.MADMAX napsal: spíše než řešení video kurzu jako takového hledám řešení vytvoření jakési members arey, která by byla schopna propojit se z nějakou platební bránou např. PayU

Ta LMS řešení právě kombinují "Members arey" s pokročilými možnostmi definic kurzů (včetně testů apod.) Mrkněte se na dema...

MaXoft napsal: Já jsem si hledání však navíc stížil tím, aby se uživatelské sekce otevíraly postupně podle toho, kdy se uživatel zaregistruje - například by v jednom okamžiku bylo 8 lidí v 1. lekci, 16 lidí ve 2. lekci, 4 lidi ve 3. lekci, atd...

To by měla umět právě ta LMS řešení. Testoval jsem Guru a tam byl systém - zaplať a každý týden dostaneš přístup k další části kurzu....
Poděkovali: MaK., Kamil

Powered by Fórum