Problém s google analytics

Jakub
25. zář 2015 17:03 #123591
Zdravím,
nainstaloval jsem plugin google analytics (viz extensions.joomla.org/extension/ganalytics ) Zadal client ID a client secret. Plugin chce po mě po spuštění importovat profil. V nastavení google analytics mám na google redirect URIs
http://www.domena.cz/administrator/index.php?option=com_ganalytics&view=import
Když zadám importovat profil v administraci pluginu vyskočí chybová hláška:
An error occured during data fetch from google.com: HTTP Error: (0) error:0200100D:system library:fopen:Permission denied
Nevíte někdo, čím by to mohlo být způsobeno? Díky za odpověď. Případně, který jiný plugin od google na měření statistik používáte. Díky moc

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Cony
25. zář 2015 17:50 #123593
A vy chcete měřit statistiky (tj. přidat do stránek kód Google Analytics), nebo si v rámci Joomly zobrazovat výsledky? Protože to co odkazujete je to druhé, pokud chcete jen měření, jdete s kanónem na vrabce, bohatě postačí např. toto .

Co se týče té hlášky, tipl bych, že na serveru nemáte v PHP povolenou možnost Allow URL fopen wrapper.

Odpověď od Jakub
25. zář 2015 18:26 #123594
Zdravím, ano, chci to druhé. Mít v administraci joomly možnot vidět veškeré údaje a přehledy, co se návštěvnosti webu týče.
A prosím, poradíte, jak mám nastavit php nebo do kterého souboru se snaží plugin zapsat?
Díky

Odpověď od MaK.
25. zář 2015 20:09 #123595
Tip: používám Page Analytics pro Chrome

Netřeba pak nic instalovat do Joomly + čísla jsou krásně vidět i vizuálně na stránce. Třeba se bude hodit.

chrome.google.com/webstore/detail/page-a...fgdgglcdacdapkcihcoh

MaK.

--- -- -

Odpověď od Cony
25. zář 2015 23:55 #123606
Plugin se nesnaží zapsat, ale přečíst. Snaží se přečíst data ze serveru Google, a to je mu odepřeno. Vzhledem k hlášce bych to tipl na ono nastavení které jsem psal. Pokud máye přístup k PHP.ini tak měnit v něm, pokud je to hosting tak se porozhlédněte v administraci hostingu, nebo je kontaktujtes tou hláškou a s podezřením na to nastavení.