Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Problém s google analytics

25. zář 2015 17:03 #123591
Problém s google analytics od Jakub
Začátečník
Zdravím,
nainstaloval jsem plugin google analytics (viz extensions.joomla.org/extension/ganalytics ) Zadal client ID a client secret. Plugin chce po mě po spuštění importovat profil. V nastavení google analytics mám na google redirect URIs
Code:
http://www.domena.cz/administrator/index.php?option=com_ganalytics&view=import
Když zadám importovat profil v administraci pluginu vyskočí chybová hláška:
Code:
An error occured during data fetch from google.com: HTTP Error: (0) error:0200100D:system library:fopen:Permission denied
Nevíte někdo, čím by to mohlo být způsobeno? Díky za odpověď. Případně, který jiný plugin od google na měření statistik používáte. Díky moc

25. zář 2015 17:50 #123593
Odpověď od Cony
Moderátor
A vy chcete měřit statistiky (tj. přidat do stránek kód Google Analytics), nebo si v rámci Joomly zobrazovat výsledky? Protože to co odkazujete je to druhé, pokud chcete jen měření, jdete s kanónem na vrabce, bohatě postačí např. toto .

Co se týče té hlášky, tipl bych, že na serveru nemáte v PHP povolenou možnost Allow URL fopen wrapper.

25. zář 2015 18:26 #123594
Odpověď od Jakub
Začátečník
Zdravím, ano, chci to druhé. Mít v administraci joomly možnot vidět veškeré údaje a přehledy, co se návštěvnosti webu týče.
A prosím, poradíte, jak mám nastavit php nebo do kterého souboru se snaží plugin zapsat?
Díky

25. zář 2015 20:09 #123595
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Tip: používám Page Analytics pro Chrome

Netřeba pak nic instalovat do Joomly + čísla jsou krásně vidět i vizuálně na stránce. Třeba se bude hodit.

chrome.google.com/webstore/detail/page-a...fgdgglcdacdapkcihcoh

MaK.

--- -- -

25. zář 2015 23:55 #123606
Odpověď od Cony
Moderátor
Plugin se nesnaží zapsat, ale přečíst. Snaží se přečíst data ze serveru Google, a to je mu odepřeno. Vzhledem k hlášce bych to tipl na ono nastavení které jsem psal. Pokud máye přístup k PHP.ini tak měnit v něm, pokud je to hosting tak se porozhlédněte v administraci hostingu, nebo je kontaktujtes tou hláškou a s podezřením na to nastavení.

Powered by Fórum