Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

duplicitní url adresy

18. zář 2015 20:54 #123461
duplicitní url adresy od tonboss
Pokročilý uživatel
Dobrý den,
jde nějakým způsobem (třeba nějakým seo rozšířením) zakázat nebo je spíše povolit, jaký stránky budou "aktivní"...? jde mi o to, že se například zobrazují stránky, které generují kategorie:
www.domena.cz/49-ostatni-sluzby
www.domena.cz/50-clanky-z-menu
www.domena.cz/51-nove-sluzby
.... všechny tyto stránky zobrazí úvodní stránku. Docela mi vadí, že je vůbec něco takového přístupné, ale především je problém v tom, že tyto stránky indexuje i vyhledávač Google a o co hůř, často tyto paskvily upřednostňuje před správnou stránkou.
Dále jsem na Googlu našel a bohužel zase upřednostňuje:
www.domena.cz/tag/index.php?option=com_c...&catid=37&Itemid=452
Před klasickou stránkou:
www.domena.cz/kurz/microsoft-powerpoint
Dále velmi často (na všech stránkách co jsem dělal) se indexují podstránky typu:
www.domena.cz/component/content/article?id=228

Dá se s tím prosím něco dělat? Sice by možná stačilo tyto stránky odstranit z indexu v Google Search Console, ale mnohem lepší by bylo, hlavně i do budoucna, jak se tomuto vyvarovat a nejlépe jak docílit, aby takovéto stránky vůbec neexistovali...

Děkuji

18. zář 2015 21:43 #123462
Odpověď od Cony
Moderátor
To že některé stránky jsou dostupné pod různými adresami neznamená, že je Google zaindexuje. Google zaindexuje jen to, na co je někde odkaz. Pokud tedy má Google v indexu nějaký "zcestné" odkazy, nejpravděpodobněji je máte někde na stránkách.

Můžete sice řešit SEF pomocí nějakého rozšíření typu Artio JoomSEF, ale z mé zkušenosti je to víc ke vzteku než k užitku. Stačí mít odkazy na stránkách v pořádku a google bude indexovat jen to co má.

18. zář 2015 22:07 #123463
Odpověď od tonboss
Pokročilý uživatel
A to, že jsou stránky dostupné pod různými adresami je asi normální chování joomly, že? například ty kategorie.. Přijde mi to docela nevhodné, i co se bezpečnosti týče.. Vím, že Google indexuje jen na co narazí, ale vím zcela jistě, že většinu špatných odkazů nikde ve zdrojovém kódu nenajdu. Nejspíš se k nim robot dostal přes odkazy do nějakých rozšíření, které se do kódu samo integrovalo.... Neznáte nějakou aplikaci, která umí vyhledávat ve zdrojovém kódu celého webu? Alespoň některé špatné odkazy bych mohl lepé eliminovat.

18. zář 2015 23:01 #123464
Odpověď od tonboss
Pokročilý uživatel
Tak už jsem přišel na příčinu problému,
měl jsem totiž stránky nějakou dobu bez zapnutého "Přátelské URL" a google tedy zaindexoval oba typy adres. Dá se s tím nyní něco dělat???
děkuji

19. zář 2015 01:42 #123465
Odpověď od Cony
Moderátor

tonboss napsal: Neznáte nějakou aplikaci, která umí vyhledávat ve zdrojovém kódu celého webu? Alespoň některé špatné odkazy bych mohl lepé eliminovat.

Google Analytics by mohly pomoct...

19. zář 2015 01:43 #123466
Odpověď od Cony
Moderátor
Zkuste mrknout třeba na tento plugin .
Poděkovali: tonboss

Powered by Fórum