Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Jak udělat z vícejazyčného webu jednojazyčný

31. srp 2015 18:52 #123255
Mám udělaný vícejazyčný web (CZ/AJ/RU). V nabídkách je tedy Main menu (s ikonou domečku), Main menu CZ, Main menu RU a Main menu AJ. Pro pobočku v Rusku jsem udělal klon a přizpůsobil obsah. Pobočka ale zatím nechce vícejazyčný web, jen ruskou verzi. Nejjednodušší by bylo samozřejmě udělat nové Main menu (s ikonou domečku) v ruštině a vše ostatní odstranit, ale není vyloučené, že jednou budou chtít vícejazyčný web a pak bych musel vše dělat znovu. Napadlo mě, že by řešením bylo nějak nastavit ruské menu jako výchozí a ostatní zatím deaktivovat. Jen jsem nepřišel jak na to. Nebo je nějaké jiné - správné - řešení? Děkuji za radu.

31. srp 2015 23:03 #123258
Odpověď od Cony
Moderátor
Ostatní jazyky můžete jednoduše skrýt tak, že jim nastavíte úroveň přístupu na super správce (Rozšíření - Správce jazyků - Obsah). Ruštinu si pak nastavte jako výchozí jazyk stránek a jak budete chtít jazyky zveřejňovat tak jim jednoduše nastavíte úroveň přístupu zpět na Public.

04. zář 2015 07:56 #123297
Odpověď od Tomas
Začátečník
děkuji, dobrý nápad, zařídím se podle toho

Powered by Fórum