Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Přidání obrázku do článku v editoru

24. srp 2015 09:49 - 24. srp 2015 09:51 #123149
Přidání obrázku do článku v editoru od prema kejzlar
Uživatel
Nedávno jsem aktualizoval na joomla 3 a přešel jsem tedy i na jinou šablonu webu.
V nové mám malý problém s editorem pro přidávání článků a hlavně obrázků k nim.
Při kliknutí na tlačítko OBRÁZEK se místo malého okna pro vybrání a vložení obrázku (jako tomu bylo ve staré šabloně) otevře celá nová strohá stránka pro vybrání obrázku tlačítka VLOŽIT a ZRUŠIT však nereagují a nelze tak obrázek ani vložit ani se vrátit zpět do editoru článku. :(
Nelze někde chování tohoto editoru upravit?



Přílohy:

24. srp 2015 10:31 #123151
Odpověď od Pavel
Zkušený uživatel
Použijte např. JCE editor , ten vám umožní více.

24. srp 2015 10:43 #123153
Odpověď od Houbák
Zkušený uživatel
Viděl bych to na problém s javaskriptem.

24. srp 2015 13:55 #123164
Odpověď od prema kejzlar
Uživatel
Stáhl a nainstaloval jsem tedy editor JCE, v globálním nastavení jsem ho nastavil jako výchozí.
Na webu ale bezezměny, stejně jako předtím zůstává editor i problém původní. Nastavuje se snad používaný editor ještě někde jinde než v globálním nastavení?
Díky

24. srp 2015 14:27 - 24. srp 2015 14:28 #123167
Odpověď od Bong
Moderátor
V nastavení JCE musíte tento povolit pro frontend, případně zkontrolovat zda uživatel má ve svém nastavení editor zapnutý jako globální...

Použití JCE vám nemusí nutně pomoci pokud se vám javaskripty perou nebo je vaše Joomla špatně nainstalovaná (přenesená, migrovaná,...). Zkuste nejprve instalaci Joomly opravit, to znamená nainstalovat poslední plnou instalačku Joomly v administraci jako kterékoli jiné rozšíření. Tím vyloučíte i další možné problémy. Také vyzkoušejte použití editoru s nějakou výchozí šablonou.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

24. srp 2015 19:16 #123171
Odpověď od prema kejzlar
Uživatel
Nastavil jsem tedy v nastavení JCE jako Frontend a editor už byl nahrazen pro obrázky je tu vlastní pohodlné tlačítko.
Bohužel alenaopak zase přestalo fungovat tlačítko pro uložení článku, takže ten nejde přidat.

Myslíte tedy ještě vyzkoušet přejet tu instalaci Joomly znovu?

Powered by Fórum