Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Pomoc s upravou sablony

20. srp 2015 09:44 #123099
Pomoc s upravou sablony od Martin Slovák
Začátečník
Zdravim,

prosim o radu ku sablone na www.zuruj.sk :

Ako odstranim tu bodkovanu ciaru pod menu a logom ? A tiez by som potreboval odstranit ten zeleny
okraj okolo slideshow, resp. okolo horneho obrazku. Idealne by bolo rozsirit ten obrazok aby obtekal
aj okolo slideshow a odstranit to zelene vrchne pozadie.

Dakujem za kazdu radu.

20. srp 2015 10:50 #123100
Odpověď od Houbák
Zkušený uživatel
Tečkovanou čáru odsrtaníte v souboru templates/bt_arise2_free/css/bt_style.css na řádku 42.
Code:
border-bottom: 1px dotted rgba(255, 255, 255, 0.4);

Zelený okraj v souboru t3-assets/dev/templates.bt_arise2_free.less.bt_style.less.css na řádku 171
Code:
background: rgba(0, 0, 0, 0) url("../../templates/bt_arise2_free/images/bg_mainbody_container_before.png") no-repeat scroll right top;

To další nevím, jak myslíte...ale tam už asi bude nutný nějaký větší zásah do šablony.

20. srp 2015 11:42 #123101
Odpověď od Martin Slovák
Začátečník
dakujem,
prva vec pomohla ale ten zeleny okraj neviem odtial dostat. ja som skusal aj vymazat obrazok " bg_mainbody_container_before.png " ale ani to nepomohlo. stale je to zelene.
neviem co by som mal zmenit v tom riadku aby to zmyzlo

dakujem

20. srp 2015 12:05 #123102
Odpověď od Martin Slovák
Začátečník
aha tak nebolo to na riadku 171 ale na 199 a bolo treba zmenit kod farby na FFFFFF. ale radsej by som dal miesto bielej nejaky obrazok tam, to som myslel tym obtekanim obrazkom. len ja html az tak neovladam aby som to spravne prepisal, ale idem skusat. a dakujem za radu, na to umiestnenie suboru by som v zivote neprisiel

Powered by Fórum