Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Automatické vložení textu do popisu zboží - VM

13. srp 2015 09:10 #123021
Zdravím,
vytvářím e-shop, který je postaven na Virtuemart verzi - 2.0.20b, Joomla 2.5.

U většiny produktů budu mít stejný popis zboží, vzhledem k tomu, že se bude jednat o velké množství položek, rád bych tento proces automatizoval. To znamená, že při přidání nového zboží přes administraci bude již předvyplněn určitý text v popisu produktu.

Jde tedy o to, aby se mi text automaticky objevil v editoru a v případě potřeby ho budu schopen změnit.

Předem děkuji za Vaše tipy.

13. srp 2015 11:52 #123024
Odpověď od Cony
Moderátor
1/ Pokud ten eshop teprve vytváříte, proč používáte zastaralou verzi Joomly a VM?
2/ Docílit by jste toho mohl např. úpravou šablony VM pro administrační část.

13. srp 2015 16:04 - 13. srp 2015 16:05 #123031
Odpověď od OndřejŠmejkal
Uživatel
1. Zakoupil jsem si šablonu na templatemonster.com, která mi přišla vhodná a byla ke stažení pouze pro tuto verzi.
2. Bylo by možné mě nasměrovat, kde bych toto mohl upravit?

Jinak teď koukám, že je vlákno špatně umístěno, za to se omlouvám.

Díky :)

13. srp 2015 18:27 #123032
Odpověď od Cony
Moderátor
ad 1/ no to je asi jako kdyby jste si koupil nejdříve nový krásný volant, a pak podle něj vybral 20 let staré auto, protože na jiné auto ten volant nepasuje. Joomle 2.5 již skončila podpora, dříve nebo později budete mít problém se sháněním rozšíření do ní, a časem pravděpodobně i s jejím provozem. Pokud začínáte projekt, začněte s Joomla 3.x a podle toho hledejte šablonu.

ad 2/ pomocí tzv. Template override šablony administrace. V admin adresáři komponenty virtuemart naleznete šablony pro editaci produktu, pro ty vytvořte template override a přidejete si kód pro výchozí hodnotu popisu.

Powered by Fórum