Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Chybějící editor při vkládání článků z frontendu

11. srp 2015 19:58 #123009
Dobrý den,

nedaří se mi zjistit, proč se mi ve frontendu nezobrazují tlačítka editoru při vkládání článku.

J! 3.3.6
Povolené editory (pluginy) CodeMirror, TinyMCE, JCE i žádný - jako výchozí je v Globálním nastavení zvolen JCE.
Šablona: JSN Boot Pro

Na články je využitá čistá J!, stejně jako odkaz na vložení článku je standardní (jen se nezobrazuje editor ani žádné ikonky pod ním na vložení obrázků - oboje se v backendu zobrazuje správně).

Nevíte někdo, kde by mohla být chyba?

Díky moc za nasměrování či pomoc.

12. srp 2015 13:09 #123013
Odpověď od Ben
Začátečník
Tak zkouším dále pátrat a experimentovat a nenacházím stále řešení.

Mé pokusy a zjištění:
- v JCE administraci jsem nastavil Front End profil s právy pro všechny, stejně se nezobrazuje editor
- když se ve frontendu přihlásím a dám editovat kterýkoliv článek tak se mi také žádný editor nezobrazí
- v Globálním nastavení je jako výchozí editor JCE
- nezávisí to na šabloně (i ve výchozích šablonách, které jsou v J! se to zobrazuje bez editoru)

Napadá vás někoho, kde by mohl být zakopán pes? Už začínám být v hledání dost bezradný :-(

Díky moc.

12. srp 2015 18:10 #123017
Odpověď od Cony
Moderátor
Nemáte na stránkách nějaké chyby v Javaskriptu? Zkoušel jste povypínat různé pluginy? Připadně moduly, které se zobrazují i na editační stránce?

12. srp 2015 18:34 #123019
Odpověď od Ben
Začátečník
Díky moc za nakopnutí.

Zkoušel jsem vypínat jednotlivé moduly (tam chyba žádná není).

Objevil jsem však konflikt v pluginech šablony.

Editor je v konfliktu se systémovým pluginem JSN Template Framework. Nevím, co to udělá když se tento plugin vypne.

Jde pravděpodobně o skrytý problém konfliktu více verzí spuštěných jQuery nebo Mootools (můj předpoklad vzhledem k často zmiňovanému konfliktu těchto hojně využívaných knihoven).

Teď ještě zjistit, zda je možné framework šablony vypnout či nikoliv. Pokud to nebude možné, tak budu hledat jak obejít ten problém. Vím, že na to existuje rozšíření jQuery Easy , které by to mělo řešit (pokud tedy konflikt nevzniká jiným způsobem).

Powered by Fórum