Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Jak navigovat v kategorii

10. srp 2015 12:15 #123001
Jak navigovat v kategorii od Daniel Horák
Uživatel
Prosím o radu. Mám několik článků v kategorii, kterou zobrazuji jako blog kategorie přes položku hlavní nabídky. Když si zobrazím jeden konkrétní článek, tak bych rád viděl i odkazy na ostatní články v kategorii. Napadá mě přidat modul se seznamem článků, což mě nejspíš povede ke kostrbatostem jako třeba tady.. ? www.joomlaportal.cz/forum/71-joomla-3-0-...azenie-modulu#122985

Není přímo v Joomla! nějaké elegantnější řešení?

10. srp 2015 13:43 #123002
Odpověď od Bong
Moderátor
Ta "kostrbatost" je přřípad kdy uživatel modul nechce zobrazovat u článku. Naopak vy jej zobrazovat chcete.

Můžete tedy použít cokoli vám vyhovuje a to jak ze základní nabídky v Joomle, tak z rozšíření na serveru Joomla Extension Directory.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

10. srp 2015 19:40 #123003
Odpověď od Daniel Horák
Uživatel
Ano, u článku to zobrazené mít chci, jen bych v tom seznamu uvítal nějaké odlišení právě zobrazeného článku (zvýraznit, bez odkazu .. nebo tak něco). Trochu proti srsti mi naopak je zobrazení toho seznamu na úvodní stránce blogu, kde mám upoutávky na všechny články, takže tento seznam článků je tam vlastně duplicitní.

Tuším, že když takovéto možnosti v základu nejsou, tak si je můžu dodělat přepsáním toho modulu Články z kategorie? Našel jsem docs.joomla.org/How_to_override_the_outp...rom_the_Joomla!_core .. vydávám se správnou cestou?

Hledat a instalovat další rozšíření si dovolím, až lépe pochopím, jak to celé funguje. Díky za váš čas, Bongu.

10. srp 2015 20:40 #123005
Odpověď od Bong
Moderátor
Těch modulů je v základu Joomly dostatek a každý dělá něco trochu jiného:

Články - Aktuality Tento modul zobrazuje přehled naposledy zveřejněných a aktuálních článků...
Články - Archivované články Tento modul zobrazuje seznam kalendářních měsíců, obsahujících archivované články....
Články - Kategorie článků Tento modul zobrazuje přehled kategorií z jedné zdrojové kategorie.
Články - Nejčtenější články Tento modul zobrazuje přehled aktuálně zveřejněných článků, které mají nejvyšší počet...
Články - Podobné články Tento modul zobrazuje další články, které se vztahují k právě zobrazenému článku. Tyto...
Články - Upoutávka Modul s upoutávkami na článek zobrazí pevný počet článků z určité kategorie nebo skupiny...
Články - Články z kategorie Tento modul zobrazuje přehled článků z jedné či více kategorií.

V jejich nastavení pak najdete případné možnosti filtrování a zobrazení.
Právě proto, aby to nebyl jen seznam již zobrazeného se nejčastěji používá něco jako Články - Podobné články, pro zobrazení souvisejícího obsahu a tam by se zobrazený článek neměl objevit.
S tím zobrazením modulu na blogu a článku je to někdy problém. Právě proto se v těchto případech dopoučuje použít Advanced module manager. Jeho instalace se nemusíte bát, stačí nainstalovat a povolit a v nastavení modulů vám přibudou volby pro lepší nastavení zobrazení na stránkách (kde, kdy,...)

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

12. srp 2015 07:18 #123011
Odpověď od Daniel Horák
Uživatel
Advanced module manager mi sice na kartě Přiřazení nabízí další možnosti, ale je to všechno jenom komplikovanější způsob, jak nedojít ke kýženému výsledku zrovna tak, jako v základní Joomla!

Powered by Fórum