Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Jak najít soubor z Firebagu

08. srp 2015 15:39 #122986
Jak najít soubor z Firebagu od Karel
Nováček
Přeji všem krásnou sobotu :-)

rád bych se zeptal na možnost, jak se dá dopátrat soubor, který potřebuji editovat. Ve Firebagu jsem si vyhledal místo pro úpravu výšky prvku (style="height: 520px") ale nevím teď, kde ho mám hledat. V jiných případech vidím v pravém okně Firebagu odkaz na daný soubor ela v tomto případě tento odkaz chybí (viz obrázek a šipka B)

Dá se nějak jednoduše poradit nebo je to složité a musím hledat a hledat a hledat :-)))

Moc děkuji
Přílohy:

08. srp 2015 16:02 #122987
Odpověď od Cony
Moderátor
Firebug v tomto případě ukazuje, že se jedná přímo o styl prvku. Styl tedy není v žádném CSS souboru, ale je buď zakódovaný přímo do HTML (tedy nejspíš šablony), nebo jej k prvku doplnil nějaký Javaskript. Obecně těžko radit, záleží na tom o jaký prvek se jedná. Může to být někde v adresáři šablony v podadresáři html, nebo přímo u příslušného modulu / komponenty / pluginu....

08. srp 2015 16:10 #122988
Odpověď od Karel
Nováček
Děkuji Cony za odpověď,

no trochu jsem se toho obával. Myslím že v tomto případě bude asi nejlepší se dotázat tvůrce šablony a také na podporu Hikashopu. Obojí mám placené ta myslím že by neměl být problém :-)))

Powered by Fórum