Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Zaheslování galerie - phoca

29. čvc 2015 22:04 #122849
Odpověď od roman
Nováček
Třeba tvůrce Phoca Gallery napadne úžasnost - při založení fotogalerie zaškrtnout - fotogalerie pod heslem a vložit heslo, pak tam bude, pro vstup do galerie zažádejte zakladatele galerie o heslo - a živý kontakt na zakladatele a je to. Ale asi je to programátorsky neřešitelné

29. čvc 2015 22:18 #122851
Odpověď od H13
Admin
Ahoj, jsou tři práva:

- upload
- mazání
- zobrazení.

Nás zajímá zobrazení (přístup - access). Pokud v administraci navolíš, že u 20 kategorií bude mít přístup pouze login abc. Pak, kdo se přihlásí jako abc, bude moct vidět všechny kategorie, ke kterým má právo - záleži na tom, jak se jednotlivé kategorie nastaví. Např. máš 20 kategorií, v každé z nich nastavíš, že ji může vidět pouze účet abc a ostatní ne. Pak, ten kdo se přihlásí pod účtem abc (může to být víc lidí) prostě uvidí všechny kategorie, ostaní neuvidí nic.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

30. čvc 2015 08:28 #122853
Odpověď od roman
Nováček
Dobrý den, děkuji za odpověď, to už tady vysvětlili kolegové před tím a plně vím, jak to funguje, mě šlo o jinou věc, aby šlo řešit zaheslování každé fotogalerie a když se uživatel přihlásí, vidí fotogalerie, ale u některých bude ikona uzamčení a heslo mu přidělí zakladatel fotogalerie. Aby se nemusel pořád přelogovávat, protože se počítá, že bude fotogalerií třeba časem celkem dost, kde bude přístup přes heslo. A jak to tak chodí, pokud se budu pohybovat mezi galeriemi kde jsem vyplnil heslo a pustilo mne to dál, tak si to heslo systém pamatuje a nemusím tedy pracně odhlašovat a zase přihlašovat. Takže představa, že se pořád přelogovávám při tom, že se chci podívat do galerie, pak do další a další je opravdu špatně.

30. čvc 2015 10:34 #122859
Odpověď od H13
Admin
Ahoj,

no, ono je to opravdu lepší řešit přes přístupová práva. Prostě pokud mám práva, můžu vidět obrázky v kategorii, pokud ne, pak je neuvidím.

Pokud tomu dobře rozumím, tak ty potřebuješ něco jako:

- uživatel se musí přihlásit
- a pak následně už po přihlášení může do vybrané galerie vstoupit přes heslo.

A standardně je:
- uživatel se musí přihlásit
- a vidí všechny kategorie, kde mu administrátor přidělil práva.

V podstatě je výsledek pořád stejný - uživatel může vidět jen určité alba/fotky - jen u prvního se musí přihlásit a ještě zadávat heslo a u druhého se prostě jednou přihlásí a systém mu automaticky ukáže alba/fotky jen ty, které má právo vidět.

Jde o to, že zadání hesla je v podstatě login (bez jména), takže by se vlastně musel dvakrát přihlašovat :idea: Proč mu rovnou neukázat ty alba, které má právo vidět a u těch, které právo vidět nemá, prostě bude zámek (nebo nebudou vidět pro uživatele vůbec - záleží na nastavení v parametrech)

Nevím jestli to tak nějaká galerie má, ale jestli ne, pak jedině dodělat na míru

- a administraci kategorie se přidá nové pole (v databázi taky)
- a ve frontendu se přidá před kontrolou přístupových práv i formulář pro heslo, ten se odešle a např. se uloží do sessions nebo do GET parametru, atd.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

30. čvc 2015 11:31 #122861
Odpověď od roman
Nováček
Dobrý den, děkuji za rodpověď. Ano, přesně tak, aby se uživatel přilogoval a mohl procházet kategorie, kde už zadal heslo, se mu objeví fotogalerie a nemusel se vždy pro prohlížení přelogovávat. Zkusím tedy nějak dát dohromady Váš návrh řešení, programátor nejsem, tak snad to zvládnu.
To stejné pak budu řešit i u diskuzních fór.

30. čvc 2015 11:44 #122863
Odpověď od roman
Nováček
Pro ukázku, jak to myslím jsem vytvořil na jednom projektu zabezpečenou fotogalerii, jak to chci, zabezpečenou fotogalerii jsem dal jsem ji hned nahoru a nazval ji Adminstrátorská - pro ukázku Phoca Gallery - www.sklopnapostel.cz/fotogalerie/
Heslo pro vstup do zabezpečené fotogalerie je phoca2015 .Tento typ fotogalerie je ale v systému, který neumí logování uživatelů, atd. Takže bohužel to k mému projektu použít nemohu.

Powered by Fórum