Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Řazení článků

22. čvc 2015 14:30 - 22. čvc 2015 14:34 #122727
Řazení článků od Daniel Novák
Uživatel
Zdar všem přátelům Joomly,
už delší dobu a po různém hledání na síti google a youtube, kde jsem hledal, jak efektivně řadit články na hlavní stránce (tzn. např. Že když vytvořím nový článek , že bude v pořadí na hlavní stránce třeba na třetím místě) Ikdyž je to asi zdánlivě jednoduchá věc, ale nějak se mi to nedaří. V joomle 1.5 bylo menu Frontpage, kde se to dalo krásně nastavit.
Zde to jde nějak kostrbatě a nefektivně.

Postupoval jsem takto :
Dal jsem menu Nabídka -- Hlavní stránka (to s žlutou hvězdičkou)
Vybral jsem záložku vzhled a u možnosti Řazení článků jsem zaškrtl : Řazení ve správci článků
Když jdu do správce článků a snažím se posunovat články(hlavní články - označené žlutou hvězdičkou), tak se to správně neprojeví. Skáče to jak chce a na hlavní stránce je to pořadí jinak než potřebuji.

Je na to někde nějaký návod, video. Já už nevím. Jsem nad tím strávil dost času a každá rada bude dobrá.

Děkuji

22. čvc 2015 15:30 #122730
Odpověď od Cony
Moderátor
To co bylo v J1.5 Frontpage je v J3 nazváno Hlavní články. Nastavte si v položce menu řazení dle Hlavních článků a seřaďte si je pak dle libosti ve správci Hlavních článků.

22. čvc 2015 18:13 #122731
Odpověď od Daniel Novák
Uživatel
Není mně to pořád jasné a proto se to pokusím doplnit obrázkem
1. obrázek ukazuje, kde to mám nastavené na řazení článků, nevím jestli to to nastavení je dostatečné


2. obrázek ukazuje, kde bych měl (nebo spíše, kde se je snažím posouvat) články řadit, a tady je asi ten kámen úrazu, at klikam na co chci , tak nechápu ten systému posunu.



Možná je to jednoduchá záležitost, ale posunout se mně to nedaří. Např. libovolný článek na 3. místo na hlavní stránce.

22. čvc 2015 18:55 #122732
Odpověď od Cony
Moderátor
To co máte zakroužkované na prvním screenshotu, je řazení položky nabídky v rámci menu, s článkami to nemá nic společného. Řazení článků nastavíte na záložce vzhled.

22. čvc 2015 19:19 #122733
Odpověď od Daniel Novák
Uživatel
v záložce VZHLED : dám Řazení hlavních článků
pak se přehodím do správce článků (viz obrázek č.2)
a teď klikam na ikonu řazení a ikdyž se mně podaří přepsat čísla u těch článků, tak se na hlavní stránce stejně nepřesunou, tak nevím , co je ještě špatně. nebo co dělám špatně.

22. čvc 2015 20:00 - 22. čvc 2015 20:03 #122734
Odpověď od Daniel Novák
Uživatel
,

Powered by Fórum