Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Šablona

13. čvc 2015 06:57 #122599
Odpověď od Bong
Moderátor
A Gantry Framework nainstalovaný máte? Případně RokNavMenu od Rockettheme?

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

13. čvc 2015 09:18 #122605
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
Nemám a jak se tak letmo dívám, nevím, čím by to pomohlo. Šablona je totiž upravena tak, že jsou v ní přímo odkazy na články a moduly, z nichž některé nefungují. Grafické prvky navíc nejsou v šabloně, ale jsou rozházeny po různých adresářích. Navíc má šablona pravděpodobně někde přímé odkazy na web, protože pokud web nainstaluji na localhost, již se to nezobrazuje správně.
Mám trochu obavu, že budu muset použít třeba protostar a z původní šablony naimplementovat grafiku.
Pokud po tomto upřesnění stále myslíte, že by mi Gantry Framework a RokNavMenu mohlo pomoci , klidně si nainstaluji a budu testovat.

13. čvc 2015 10:55 #122608
Odpověď od Bong
Moderátor
Já tu šablonu neznám, ale pokud je to ona: themeforest.net/item/futureprospects-sty...omla-template/400149
tak by právě měla být postavena na Gantry frameworku, případně dalších rozšířeních od Rockettheme. A šablona postavená na frameworku samostatně moc nefunguje.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

13. čvc 2015 11:51 - 13. čvc 2015 11:51 #122611
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
tyto komponenty na původním (nedodělaném) webu nejsou a přesto šablona fungovala.
Jediné co tam bylo navíc je ZOO. To by mohlo mít vliv?

A ta šablona je ta, co píšete, ale je strašně předělaná.

20. srp 2015 16:31 #123103
Odpověď od Michaela12
Uživatel
Dobrý den,
prosím o radu. Chtěla bych si koupit šablonu - ptala jsem se na Joomla Shine, zda jejich šablony podporují češtinu (aby font podporoval českou diakritiku. Napsali mi, že bohužel. Napsala jsem ještě na AS Templates, zde mi odpověděli, že nepodporují, ale že to není potřeba, protože jazyk šablony se nastavuje kdesi v administraci. Je to pravda? Moc děkuji za odpověď.

20. srp 2015 18:10 #123105
Odpověď od Cony
Moderátor
V administraci si nastavujete jazyk stránek, tomu se pak podřizuje i jazyk šablony. Nicméně podpora češtiny v šabloně je potřeba v podstatě asi jen ve dvou oblastech,

1/ pokud má šablona nějaký vlastní jazykový soubor (vlastní texty, nevycházející z Joomly). Tento soubor si budete muset sama dopřeložit, ale obvykle se jedná pouze o několik málo výrazů, které by se projevovali na stránkách.

2/ Podpora fontů - zde je podpora nutná, nicméně, většina šablon dnes vychází z fontů Google, tzn. je možné nastavit jaký font se použije a je to tedy pouze otázka nastavení správného fontu. V podstatě pouze pokud by šablona obsahovala přímo fonty, bylo by nutné toto řešit. Pokud používá standardní fonty, nebo fonty Google, řešit to nemusíte, pouze případně správně nastavit.

Joomlashine šablony neznám, ale podle dema to vypadá, že používají Google Fonts. Nevím jestli mají font nastavitelný v administraci, případná změna by se ale dala jednoduše provést úpravou CSS souborů.
Poděkovali: Michaela12

Powered by Fórum