Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

eshop na adrese eshop.domena.cz

11. čvc 2015 11:34 #122584
eshop na adrese eshop.domena.cz od jiřík
Začátečník
zdravím,

mám joomlu 3.4.něco, až si udělám zálohu budu aktualizovat na 3.4.3. tedy mám joomlu např. na adrese domena.cz a teď si do joomly chci nainstalovat nějaký eshop, nejspíš virtuemart a potřeboval bych, když kliknu v menu na adrese domena.cz na odkaz třeba eshop, aby tento eshop se zobrazil na adrese shop.domena.cz a samozřejmě když kliknu v tomto eshopu na nějaký odkaz tak, aby adresa byla shop.domena.cz/nejaky-odkaz, prostě takový samostatný eshop s tím, že nebudu mít dvě joomly, tj. na domena.cz a na shop.domena.cz.

jde to udělat? případně, prosím, o rady. děkuji.

11. čvc 2015 12:55 #122586
Odpověď od Bong
Moderátor
Zkuste to udělat pomocí .htaccess, nebo použijte nějaké rozšíření pro virtuální domény:

www.bongovo.cz/ke-stazeni/category/tag?tagid=33
www.joomlaportal.cz/forum/71-joomla-3-0-...-na-web?limitstart=0

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

15. čvc 2015 08:14 #122636
Odpověď od jiřík
Začátečník
zkoušel jsem ten .htaccess, ale nefunguje mi to, protoze nerozumím těm příkazům.

toto přesune komplet celou doménu z adresy www.test.de na www.test.eu/de
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?test\.de$ [NC]
RewriteRule ^(.*)$ test.eu/de/$1 [L,R=301]


já potřebuji jen jednotlivé adresy jako domena.cz/shop.html (bez www) přesunout na shop.domena.cz .
pak domena.cz/kategorie-produkty1.html na shop.domena.cz/kategorie-produkty1.html,
pak domena.cz/kategorie-produkty1/podkategorie-produkty1.html na shop.domena.cz/kategorie-produkty1/podkategorie-produkty1.html a předpokládám, že produkty pod těmito podkategoriemi, tam už dávat nemusím.

celou doménu nechci přejmenovat na jinou adresu, protože tam mám články, tj. domena.cz/clanek1.html až clanek300.html, které na adrese domena.cz/clanek1.html mají zůstat. chci jen přesunout virtuemart.

zkoušel jsem:
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteCond %{HTTP_HOST} domena\.cz\shop\.html [NC]
RewriteRule shop.domena.cz/$1 [L,QSA,R=301]

nebo

RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteCond %{HTTP_HOST} domena.cz/shop.html [NC]
RewriteRule shop.domena.cz/$1 [L,QSA,R=301]

jak jsem již psal, příkazy .htaccessu neznám a toto, prosím, o opravu. děkuji.

15. čvc 2015 12:05 #122639
Odpověď od Cony
Moderátor
Spíš bych doporučil prozkoumat nějaká ty rozšíření. pomocí htaccess Vám bude fungovat jen přesměrování, tzn. odkaz bude směrovat na www, ale po prokliku se přesměruje na jinou subdoménu. Nezapomeňte že budete řešit i takové stránky jako registrace, zaslání hesla apod.

15. čvc 2015 14:47 #122641
Odpověď od jiřík
Začátečník
aha a registrace na domena.cz/registrace a ta samá registrace na shop.domena.cz/registrace být nemůže?

tak to se na to asi vyprdnu :-).

15. čvc 2015 17:11 #122642
Odpověď od Cony
Moderátor
No může. Tak to bude fungovat ve výchozím stavu. Joomle je jedno, jestli si otevřete stránky jako domena.cz, domena.eu nebo eshop.domena.cz, vždy Vám zobrazí správnou stránku, jen pokud nebudete mít přesměrování v htaccess budou Vám vyhledávače indexovat duplicitní obsah na dvou doménách. V globálním nastavení Joomly je jen nutné pořešit cestu pro Cookies, tak aby když se někdo přihlásí na jedné z domén, zůstal přihlášen i po přechodu na druhou doménu.

Otázkou je, proč to vlastně chcete řešit. Pokud jen z důvodu, že shop.domena.cz se Vám líbí víc než www.domena.cz tak se na to vykašlete, uživatelům je to jedno, vyhledávačům by jste jen předhodil klíčové slovo shop, které stejně není asi příliš v Čechách hledané a lze ho zabudovat i do URL za lomítko.

Pokud chcete na základě domény upravit vzhled nebo funkčnost stránek (jiné menu, šablona, jazyk, měna apod.) koukněte na nějaká ta rozšíření.

Powered by Fórum