Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Phocadownlod

03. čvc 2015 16:32 #122473
Phocadownlod od Karel
Uživatel
Zdravím, prosím o pomoc. Tedy pokud se jedná o "nenormální" stav. Nainstaloval jsem si phocadownload, pro správu dokumentu. Při vkládání do článku mu to pak nabídne přes tlačítko několik odkazů viz obrázek.

ovšem minimálně ty v rámečku "dělají " to samé a zápis vypadá také stejně.


je možné kromě toho jak mám nyní, že mám odkaz na článek vždy pod článkem spolu s ikonou zobrazovat i jako vyskakovací okno? Použil bych klidně i "běžný odkaz", ale bohužel v rootu nevidím adresáře phocadowvnload, kde jsou soubory ty jsou( /subdomains/www/phocadownload) a když chci vkládat jako odkaz tak je to složka /subdomains/www/images.
Asi nepopisuji moc dobře.
Díky za reakce
Přílohy:

03. čvc 2015 23:29 - 03. čvc 2015 23:31 #122474
Odpověď od Bong
Moderátor

kaskl napsal: .... odkaz na článek vždy pod článkem spolu s ikonou zobrazovat i jako vyskakovací okno?

Takové zobrazení v PD není. Jedině, že byste zapracoval na šabloně a dalším...

kaskl napsal: .... bohužel v rootu nevidím adresáře phocadowvnload, kde jsou soubory ty jsou( /subdomains/www/phocadownload) a když chci vkládat jako odkaz tak je to složka /subdomains/www/images.

To je správně, nemáte tam v tomto případě, co běžně hledat...

Nepíšete, jak a na co soubory v článcích používáte, ale pokud potřebujete vždy k článku nějaký související soubor(y), je lépe použít jiné rozšíření. Například Attachments...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

31. srp 2015 00:30 - 31. srp 2015 00:32 #123234
Odpověď od Karel
Uživatel
ještě mi to nedalo a znovu jsem lehce prozkoumával nápovědu phocadownload a působí to na mne, že by to opravdu mělo umět to co potřebuji.
Chtěl bych aby vypadalo např jako v totmo článku tedy mít možnost stáhnout a nebo i jen zobrazit. V demu se prezentují ruzné způsoby odkazu (kategorire, stažení , náhled),ale podle mne ty odkazy při vkládání nefunguji a všechny dělají jediné nabídnou stažení na disk

31. srp 2015 08:43 - 31. srp 2015 08:44 #123239
Odpověď od Bong
Moderátor
V odkazovaném článku se jedná o něco jiného. Soubory ke stažení pomocí PD a náhledy jsou zobrazovány pomocí jcepopup.

Použití tlačítka pro vkládání je snad jasné: www.phoca.cz/documents/58-phoca-download...hoca-download-plugin
Jak má vložený kód vypadat máte v nápovědě: www.phoca.cz/documents/51-phoca-download...hoca-download-plugin

Všimněte si také v demo www.phoca.cz/demo/phoca-download-plugin , že pro zobrazení nebo přehrání souboru můžete použít různé atributy v zápisu. Je třeba si ještě uvědomit, že přehrát můžete třeba video nebo mp3, zobrazit obrázek... jde tedy i o typ souboru. a to už se nezmiňuji o případném nastavení prohlížeče uživatele, nebo třeba o to, že má zakázaný flash a podobně... různé otevírání, přehrávání a zobrazení může fungovat vám, ale jiným ne....

Takže se znovu ptám: co vlastně potřebujete a na co soubory v článcích a jaké používáte?

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

31. srp 2015 17:38 #123252
Odpověď od Karel
Uživatel
Že se v uvedeném příkladu jedná o 2 ruzne věci vím a pravě mě vadí že mám dokumenty na FTP na dvou místech.
Omlouvám se za neodbornost, mě by se celkem líbí přehlednost v dokumentech v adminu a vkladnání pro případné stažení, ale zároveň bych chtěl pro čtenáře mít jednoduchý způsob jak si přílohu prohlédnout, což ten popup se mi zda dobrý. přijde mi hloupé když čtu článek, a v něm se něco popisuje a odkazuji na soubor abych si ho kvůli tomu musel stahovat na disk.


Požití tlačítka je mi jasné, ale stále nechápu proč tam je výběr z tolika možností když každý "dělá to samé" www.joomlaportal.cz/media/kunena/attachm...1849/phoca_down2.jpg
Přijde mi že právě tyto odkazy by měly řešit zapis Phoca Download Plugin. Vaše doporučení jsem v minulosti zkoušel ale nějak mě to nešlo (přiznám se že už je to delší doba).
Díky za trpělivost

31. srp 2015 18:35 #123254
Odpověď od Bong
Moderátor
Není to to samé, takhle by to mělo nějak vypadat:
Odkaz na soubor
{phocadownload view=file|id=112|target=s}
Přehrát soubor (odkaz)
{phocadownload view=fileplaylink|id=112|playerwidth=328|playerheight=200|playerheightmp3=30}
Přehrát soubor (přímý odkaz)
{phocadownload view=fileplay|id=112|playerwidth=328|playerheight=200|playerheightmp3=30}
Náhled souboru (odkaz)
{phocadownload view=filepreviewlink|id=112|previewwidth=640|previewheight=480}

Opakuji, záleží jaký typ souboru vybíráte (DOC, ZIP,,MP3,...), jak to při výběru typu (výše) nastavíte, jak máte nastavený Phoca Download v administraci (zda vůbec máte povoleny náhledy,---), jak má uživatel nastavený počítač a prohlížeč,...

JCE popup použít můžete ale ten nemá s PD nic společného a vkládání souborů na web a jejich případné zobrazení děláte v editoru JCE, protože do složky Phoca Download se běžně nedostanete, ale tuto cestu si můžete změnit opět v nastavení Phoca Download (Složka stahování a Složka stahování) z download třeba na images (nebo kde máte soubory od článků). Pokud takto změníte složku půjde vám pak vkládat i nahrané soubory v JCE.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum