Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Centrování menu

02. čvc 2015 20:24 #122459
Centrování menu od jarsmid
Začátečník
Dobrý den.
Prosím o radu. Potřeboval bych vycentrovat horizontální menu (pokouším se upravovat šablonu protostar). Našel jsem sice nějaké obecné návody, bohužel nedaří se.
Předem děkuji.

02. čvc 2015 22:28 #122461
Odpověď od Pavel
Zkušený uživatel
Pokud chcete poradit dejte odkaz na stránky. ;)

03. čvc 2015 06:35 #122463
Odpověď od jarsmid
Začátečník
Předělávám web z J2.5 na J3.4 a tak novou verzi mám jen na PC.
Jedná se tedy o šablonu protostar ze základní instalace Joomly.
Díky.

03. čvc 2015 12:00 #122469
Odpověď od Cony
Moderátor
Prvně, pokud předěláváte šablonu Protostar, máte jí odkopírovanou? Pokud děláte změny přímo do ní, riskujete jejich ztrátu s aktualizací Joomly.

Jinak pokud jsem to pocholpil, tak budete potřebovat nějaké takovéto CSS
Code:
.navigation .nav-pills { text-align: center; } .navigation .nav-pills li { float: none; display: inline-block; }
Poděkovali: jarsmid

04. čvc 2015 06:06 #122504
Odpověď od jarsmid
Začátečník
děkuji Cony, funguje.
Těch změn (na samozřejmě zkopírované šabloně jsem udělal nespočet, tady jsem se ale nějak zasekl.
Při této příležitosti jsem si vzpomněl, že nedávno někdo se dotazoval na jednoduchou šablonu bez množství, jak psal, nepotřebného balastu. Netuším, jak to dopadlo, nicméně i mně by výsledek zajímal.
Šablonu protostar upravuji průběžně dle požadavků (dělán to pro firmu syna) protože se mi zprvu jevil tento postup nejrychlejším. Teď dospívám k názoru, že by bylo nejlepší udělat šablonu zcela novou, proto i ta vzpomínka na dřívější dotaz zde na fóru.

04. čvc 2015 14:01 #122506
Odpověď od Cony
Moderátor
Jednoduchou základní šablonu bez zbytečného balastu uděláte strašně rychle. Stačí v podstatě jen vytvořit soubor index.php, k němu nějaké css a xml manifest a máte hotovo :) Pro jednoduché stránky se pak často vejdete s velikostí CSS do několika kB.

Pokud jste si už prošel úpravami Protostar, a máte základní ponětí o tom co je k čemu, můžete zkusit třeba začít promazávat věci které nepotřebujete...

Powered by Fórum