Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Phoca gallery na jeden obrázok

23. čvn 2015 19:16 #122339
Phoca gallery na jeden obrázok od Záhradkár
Uživatel
Ahoj. Potrebujem vytvoriť zväčšenie obrázku zo zobrazenej miniatúry, v tomto štýle . Kliknem na obrázok a ten sa zväčší v popredí a pozadie ztmavne, čo nie je nevyhnutné. Nainštaloval som Phoca Gallery 4.1.2, kvôli veľmi vysokému hodnoteniu užívateľov, ale teraz si myslím, že je to ako z delom na komára, ba navyše, že je to komponenta určená na niečo iné, než som si myslel. Áno, na nejakú galériu to isto využijem, ale momentálne by som potreboval "len" zväčšiť jeden (prípadne niekoľko) obrázkov umiestnených v texte po kliknutí na nich. Môžete ma troška nasmerovať, do ktorého nastavenia by som sa mal pozrieť, alebo či je Phoca vlastne to čo hľadám? Našiel som určité nastavenie aj priamo v editore článkov pre vloženie obrázku s nastavením pre mouseover ale to mi nevyhovuje kvôli skákajúcemu textu. Potrebujem obrázok do popredia, nech neovplyvňuje text pri prechode myšou. Alebo je možné do indexu v joomle pripojiť odkazy na nejaké komponenty ktoré používam momentálne na uvedenej adrese a obrázkom potom priradiť zodpovedajúcu triedu?
Ako to riešite Vy?
Ďakujem.

23. čvn 2015 19:33 #122340
Odpověď od H13
Admin
Ahoj, podle toho, co vidím na té stránce, bych použil Phoca Gallery plugin, a já osobně bych obrázek vložil do textu (aby ho text obtékal), viz:

www.phoca.cz/demo/phocagallery-plugin?start=13

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: Záhradkár

23. čvn 2015 20:35 #122341
Odpověď od fire150
Pokročilý uživatel
Na niekoľko obrázkov v texte Vám bude postačovať napr. mavik Thumbnails , prípadne pokiaľ používate JCE editor tak rozšírenie JCE MediaBox. Inak hodnotenia užívateľov neklamú Phoca Gallery dokáže aj to čo požadujete, ale asi ste dobre vystihol že chcete ísť s "delom na komára". Ak však uvažujete o správe väčšieho počtu obrázkov je Phoca tým pravým orechovým.

Myslenie je najťažšou prácou aká existuje a práca ma fascinuje!
Celé hodiny sa vydržím pozerať, ako niekto pracuje
Poděkovali: Záhradkár

23. čvn 2015 22:22 #122342
Odpověď od Záhradkár
Uživatel
Vyskúšal som Phoca Gallery plugin aj s Phoca Gallery button aj podľa niektorých videotut. Pre galériu byliniek či škodcov to určite využijem, ale pre jednotlivé články mi nevyhovuje hlavne z dôvodu, že formátuje miniatúry pravdepodobne do jednej veľkosti a ja mám miniatúry rôznych veľkostí pre rôzne články (Pravdopodobne sa to dá riešiť nejakým úsilím navyše). Tiež už mám väčšinu obrázkov nahraných v štandardnom priečinku images a nalinkovaných na články (cca400) a tak by som musel opäť všetko prelinkovať a ponastavovať. Inak nastavenia sú tam pekne podrobné. Určite sa tomu povenujem ešte nejaký čas. Kvôli jednoduchosti som si však zvolil (zatiaľ) rozšírenie JCE MediaBox. Jednoduché, šikovné a JCE editor využívam. Obrázok miniatúry obalený jednoduchým odkazom na obrázok plnej veľkosti. Funkčne splňuje presne čo som očakával. To isté okno, obrázok v popredí, tmavé pozadie. Ďakujem pekne.
Ešte ak by som mohol k obrázkom. Potreboval by som vytvoriť niečo ako caption, vyditeľný popisok, alebo jednoducho trocha textu k obrázku. Vzor je napríklad na tejto stránke , kde uvádzam autora fotografie. Existuje aj nato nejaké rozšírenie, alebo by bolo lepšie vytvoriť nejaký vlastný css štýl a zapracovať ho do kódu? Hľadal som v JCE editore, bezvýsledne (Stačí caption na stránke, v popup okne by to mohol riešiť ten JCE MediaBox.)
Ďakujem pekne.

23. čvn 2015 22:47 #122343
Odpověď od Záhradkár
Uživatel
No jasné. Tak napríklad JCE Caption :) Ten by to mohol riešiť.
Takže Ďakujem ešte raz H13 aj fire150. S tými miniatúrami a plnými veľkosťami som potreboval postrčiť.

Powered by Fórum