Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Problém s MENU po migraci

14. čvn 2015 09:49 #122206
Problém s MENU po migraci od ing.Pavel Strahlheim
Začátečník
Dobrý den,
převedl jsem si joomlu z 2.5 na 3.4 automatickou migrací z administrátorského prostředí. Vše se tvářilo býti v pořádku, ale ....
Po migraci se mi nezobrazovali z MENU tzv. SEZNAMY KATEGORIÍ. zjistil jsem, že má šablona nepodporuje verzi 3.4. (Budu muset ji předělat :-))) Zaráží mě, že do MENU mohu přiřadit položku, ale už ji nesmažu. :-( Že by to bylo Joomlou nebo databází?
A další věc: V administraci stránek pokud editaci zapíši a uložím, tak se mi nezobrazí Administrační stránky, ale hláška"Web nemůže zobrazit tuto stránku http 500" a teprve po znovu stisku "ENTER" to je v pořádku Administrační stránka se zobrazí a je zapsaná.
Vím, že to jsou asi dvě věci najednou, ale máte někdo ideu co s tím? Díky.

14. čvn 2015 11:21 - 14. čvn 2015 11:22 #122207
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
Dělal jsem nedávno tentýž upgrade a popsal jsem to zde www.joomlaportal.cz/forum/71-joomla-3-0-...grade-z-2-5-8-na-3-4
Tam jsem dost řešených problémů popsal. Šablona na které jsem dělal tu migraci byla původně dokonce psána dokonce pro joomla 1.6.
Zkontrolujte si oprávnění (systém, systémové informace, oprávnění.

Vždy však doporučuji udělat si upgrade na localhost (kde odpadne hodně problémů s oprávněními atd) a až se zdaří, převést na web

14. čvn 2015 19:31 #122215
Odpověď od ing.Pavel Strahlheim
Začátečník
Díky, tak nějak to pročítám....... kde najdu to PHP.INI (mohlo by to být taky v tom parametru času)

14. čvn 2015 20:27 - 14. čvn 2015 20:28 #122216
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
v adresáři PHP, který je na stejné úrovní jako webové stránky (tedy ne až v nich)

Na webu se do něj asi nedostanete, na localhost bez problémů.

Záleží jaký máte hosting s co si smíte nastavit

ale ten parametr způsobuje, že se nenaplní celá databáze, tohle spíš vypadá na oprávnění

Powered by Fórum