Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Pluginy - dotazy od začátečníka

09. kvě 2015 21:08 #121755
Pluginy - dotazy od začátečníka od rumburak
Uživatel
Ahoj
předem díky za tyto stránky. Byl jsem už na anglických ale nikdo mi tam neodpověděl. Hledal jsem pluginy, které by byly zadarmo ale moc se mi v tom nedaří.

1) první problém
Zkusil jsem nainstalovat K2 a pak jsem zkusil tenhle tutorial:

ta paní klikne na tlačítko "Import Joomla! content" a naimportují se ji články. A já když kliknu na tlačítko (které má jiný vzhled: je tam klasický button, ne ikona; novější verze K2) tak se mi napíše že se to úspěšně importovlao ale přitom tam nic není (v items). Tak prosím jak to udělat, abych mohl naimportovat ty články co tam má? Chtěl bych totiž následovat ten tutorial.

2) Chtěl bych aby se uživatelé mohli zaregistrovat, vkládat informace na zeď, obrázky do svých galeriií, dávat si textové inzeráty, psát si články na blog, psát komentáře pod galerie a vyplnit anketu a tyto výsledky z ankety aby se jim zobrazily na jejich profilu. Nevím ale jake pluginy nainstalovat. Předpokládám že nejlepší by bylo aby všechny pluginy využívaly registrace uživatelů v joomle, protože K2 využívá tabulku joomla users. Mám problém najít protože co nalézám tak tam je registrace do nové tabulky nebo žádná.
Co z toho se dá realizovat aniž bych musel platit za produkty jako je xxx Factory apod.?

10. kvě 2015 12:08 - 10. kvě 2015 12:13 #121757
Odpověď od Bong
Moderátor

1) Zkusil jsem nainstalovat K2... kliknu na tlačítko ... tak se mi napíše že se to úspěšně importovlao ale přitom tam nic není (v items).

Pokud v Joomle žádný obsah nemáte, nemá se tedy co importovat. Pod ruce vám nikdo nevidí.

2) Chtěl bych aby se uživatelé mohli zaregistrovat, vkládat informace na zeď, obrázky do svých galeriií, dávat si textové inzeráty, psát si články na blog, psát komentáře pod galerie a vyplnit anketu a tyto výsledky z ankety aby se jim zobrazily na jejich profilu. Nevím ale jake pluginy nainstalovat.

Toto všechno už dělají na FB :-). Ale s Joomlou si komunitní web můžete také vytvořit. Jde teď hlavně o to rozmyslet pro koho vlastně bude web určen a pro jaké účely. Můžete vytvořit vlastní komunitní web a nebo třeba využít nástroje na propojení s FB, G+,...
Stejně tak můžete pro každou funkčnost (gelerie, komentáře, ankety, profily,...) zvolit jiné rozšíření nebo využít některé z existujících komunitních rozšíření extensions.joomla.org/tags/communities

Předpokládám že nejlepší by bylo aby všechny pluginy využívaly registrace uživatelů v joomle...co nalézám tak tam je registrace do nové tabulky...

Rozšíření pro Joomlu využívají prostředí Joomly. Záleží na tom co nalézáte. Hledejte vždy na JED - Joomla Extension Directory extensions.joomla.org , co tam nenajdete, to neexistuje.

Hledal jsem pluginy, které by byly zadarmo ale moc se mi v tom nedaří ... Co z toho se dá realizovat aniž bych musel platit za produkty jako je xxx Factory apod.?

Zadarmo se toho dá vytvořit spoustu. Seznamte se s možnostmi Joomly, naučte se co jsou rozšíření pro Joomlu (komponenty, pluginy, moduly, šablony, jazykové překlady)...
www.joomlaportal.cz/index.php/forum/27-o...zdeho-joomlare#79582
www.bongovo.cz/joomla/7-zacatky-s-cms-joomla

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

10. kvě 2015 19:17 #121758
Odpověď od rumburak
Uživatel
žádný obsah tam nemám to máte pravdu. Já myslel že se to naimportuje nějak jako že ten plugin má nějaké zkušební data v SQL. Jooblu už mám nějakou dobu nainstalovanou, ale potřebuju začít tou registrací, registrační formulář na vytváření uživatelů. Vím že si tam mohu nakonfigurovat políčka, ale jak pak zobrazit ten formulář to nevím. Představu toho co chci mám jasnou, ale link vám raději pošlu soukromě.

10. kvě 2015 19:30 #121759
Odpověď od rumburak
Uživatel
Link jsem poslal. Prosím o radu jak se ty pluginy jmenují (jaké pluginy mám hledat). Nemám problém si to najít na netu když budu vědět co mám hledat.

10. kvě 2015 23:33 #121762
Odpověď od Bong
Moderátor
To nejsou jen pluginy. Jedná se o komplexní rozšíření (komponenta, pluginy, moduly).

To co se vám líbí dle odkazu je rozšíření JoomSocial, ten je placený. Použijte něco jiného z kategorie komunitních rozšíření extensions.joomla.org/tags/communities
Hledat na internetu nemusíte, vše je na uvedené odkazu, nic víc nenajdete.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

11. kvě 2015 10:34 #121765
Odpověď od rumburak
Uživatel
Dík za reakci. To je škoda. Docela drahé. Říkal jsem si že to možná bude placené, když tam mají e-shop takže jim ta stránka slouží na lákání zákazníků. A z té stránky můžete mi poradit které pluginy nainstalovat aby ti vyžívalo tabulku joomla users? Zkoušel jsem Community builder ale ten je na nic, protože ten je částečně placený (takže zbytek služeb je nekompletní a myslím že právě ten používá vlastní tabulku uživatelů takže to považuju za problém). Takže takovým neúplným řešením bych se chtěl vyhnout.

Předpokládám že když bych nainstaloval nějaký social plugin který bude využívat tabulku joomla users, tak zase tam nebude všechno a musím to doplnit jinými pluginy. Z těch produktů zadarmo na které jsem se zatím díval ale ještě je neinstaloval mě zaujaly:
- Social Community
- AdsManager od Juloa
- zkoušel jsem CJ blog ten se mi povedlo nainstalovat ale ne rozjet
- z foto galerií jsem našel (ale nezkoušel) JoomGallery (zdarma), Phoca Gallery, Ozio Gallery (asi jen pro Joomla 2.5), Simple Image Gallery
- nějaké slidery KISS Javaslides
- z inzerenčních služeb jsem našel: KSAdvertiser KISS - kategorizovaná inzerce zdarma
To je výčet pluginů na které jsem se díval. Co z toho vybrat? Hledám takové pluginy aby to ti zaregistrovaní uživatelé mohli používat pod přihlášením ne jen admin.

Powered by Fórum