Přihlásit se

Joomla 5.0.3 a 4.4.3 bezpečnostní aktualizace (02 dub 2024)

Joomla 5.0.3 a 4.4.3 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Phoca gallery

21. dub 2015 11:11 #121534
Phoca gallery od Karel
Začátečník
Na školních stránkách bych potřeboval vytvořit obrazové galerie.
Zatím pracuji na lokálním počítači.
Jako administrátorovi jsem v administraci nahrál obrázky a napsal článek. Nedaří se mi galerii do článku vložit. Podle jakéhosi návodu bych měl mít pod editorem tlačítka "Obrázek", "Obrázky" ad. Hromadné vložení tam však není.
Nainstaloval jsem phoca galerii a češtinu. Chybí ještě něco?
Potřeboval bych vědět zda je možné, aby obrazovou galerii bylo možné vložit i po přihlášení se na stránky (jako Publisher). To znamená nahrát všechny obrázky, napsat článek a vložit obrázky do galerie? Jestli ano, jak to udělat?

21. dub 2015 13:37 #121541
Odpověď od Bong
Moderátor
Obrazky do clanku se vkladaji po jednou.
Jestli ale chcete vkladat galerie z Phoca Gallery, musite pouzit pluginy, pripadne moduly. Existuje plugin, ktery vam do editoru prida tlacitko pro vlozeni galerie ci obrazku. Podivejte se na www.phoca.cz a projdete si dokumentaci.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

23. dub 2015 16:13 #121586
Odpověď od Karel
Začátečník
Děkuji.
Zkoušel jsem se s tím nějak probrat, dokumentaci jsem louskal, ale je pro v dosti neznámem jazyku.
Byl bych rád, kdyby mi někdo konkrétně napsal: Co všechno musím stáhnout a nainstalovat, když potřebuji vkládat galerie z frontendu. Jakým způsobem postupovat a co nastavit.

23. dub 2015 19:05 #121590
Odpověď od Bong
Moderátor
Phoca Gallery - komponenta galerie, do které budete obrázky vkládat, třídit do kategorií atd...
Phoca Gallery Plugin - plugin, který vám umožní vložit obrázek nebo galerii obrázků z Phoca Gallery pomocí zápisu například: {phocagallery view=categories}
Phoca Gallery Button Plugin / plugin po jehož povolení se vám editoru přibude tlačítko pro vkládání právě výše zmiňovaného kódu, ale pohodlným způsobem

Nastavení a povolení vkládání obrázků z frontendu nastavíte v Možnosti Phoca Gallery - záložka Uživatelé.

Cizích jazyků se nebojte, prostě zkopírovaný text, nebo URL adresu stránky vložte do Google translatoru: translate.google.cz/

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

24. dub 2015 14:34 #121610
Odpověď od Karel
Začátečník
Děkuji za odpověď.
Můj problém byl v tom, že jsem sice měl vše stáhnuté a nainstalované, leč nebylo povolené.
Z administrace již to funguje, ale není mi jasné, co bych měl nastavit pro možnost přístupu z frontendu.
I když jsem zkoušel měnit nastavení, stále nemohu galerii vložit.
Musím zadat každého uživatele zvlášť, nebo nastavení platí pro každého přihlášeného?

24. dub 2015 19:33 #121617
Odpověď od Bong
Moderátor
Kde co nastavujete? Položka Uživatelé platí pro sosání fotografií z Facebooku.
Musíte nastavit přístup pro uživatele vždy pro danou kategorii, na to v ní máte volby: Přístupová práva, Právo nahrávat, Právo mazat, Vlastník...
Také v Možnosti Phoca Gallery - záložka Uživatelé je třeba například povolit zobrazení Ovládacího panelu atd.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum