Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Foogalerie s možností hlasování

18. dub 2015 15:15 #121491
Foogalerie s možností hlasování od Petr Janda
Pokročilý uživatel
Zdravím, stojím před úkolem vytvořit jednoduchý systém, kde by návštěvník webu mohl bez registrace vložit max. tři fotografie.
Ostatní návštěvníci by mohli hlasovat pro každou z nich, která se jim líbí.
Nenašel jsem vhodnou fotogalerii, která by mi toto umožňovala, takže jsem myslel, že bych v RSForm vytvořil formulář pro možnost vložení třech fotek, včetně nějakých kontaktních údajů. To by asi nebyl problém.
Ale otázkou je, zda z takto vložených fotek vytvořím nějakou galerii.

Další problém je hlasování. Aby to bylo co nejjednodušší použil bych lajkování FB, ale nejsem si jistý zda dokážu v Joomle zjistit počty palců a podle toho sestavit žebříček apod.

Raději se ptám zde, abych nešel nějakou slepou cestou a neobjevoval již objevené. Nemáte nějaký tip? Moc děkuji.

19. dub 2015 01:11 #121500
Odpověď od H13
Admin

kde by návštěvník webu mohl bez registrace vložit max. tři fotografie


Ahoj, trochu mimo téma, ale další otázkou, kterou by jsi měl řešit je, jak ochránit sever před útoky. Nechat bez registrace někoho něco posílat na web, to je v dnešní době celkem riziko.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

19. dub 2015 19:18 #121506
Odpověď od Petr Janda
Pokročilý uživatel
CAPTCHA a nastavení omezení na odeslání určitých souborů?

19. dub 2015 21:08 #121511
Odpověď od H13
Admin
Ahoj,

CAPTCHA nic neřeší, protože roboti (nebo najaté služby) zvládají rozluštit Captchu líp než normální uživatel.

Omezení ano, ale někteří roboti jsou naprogramovaní tak, že prostě zkouší vyplnit a odeslat jakýkoliv formulář na stránce, pokud je skryt za loginem, je to ztížené, protože se robot musí registrovat.

Na první pohled se může zdát, že když robot odešle povolený soubor a nějaké informace, že je to v pohodě, ale pokud to odešle tisíckrát (pokaždé změní IP, a podobné hodnoty), pak to může být hodně nepříjemné pro správu :-(

Ta ochrana se musí prostě pořádně promyslet, u loginu se v podstatě nemusí nějak zvlášť přemýšlet, tam je to jasný, je samozřejmý, že je to krok navíc. Takže pokud ne login, pak přemýšlet např., že captcha se dá nahradit českými otázkami a odpvěďmi (samozřejmě v případě českých stránek), apod. :idea:

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

24. dub 2015 19:23 #121615
Odpověď od Petr Janda
Pokročilý uživatel
Díky za obsáhlou odpověď. Zatím na zkoušku (nemám na realizaci zrovna moc času) jsem vytvořil formulář v RSForm, kde návštěvník vyplní nezbytné údaje a přiloží fotku. Je použitá nová captcha od Google (NoCaptcha ReCaptcha) a omezení je nastaveno na dané tyoy obrázků.
Zatím se budou dávat takto poslané obrázky do galerie ručně, po zkouknutí adminem.

Takže teď řeším jakou galerii použít. Líbí se mi Phoca Gallery nebo JoomGallery, ale opět problém s hlasováním. Potřebuji, aby se návštěvník nemusel registrovat a aby mohl hlasovat pouze pro jeden obrázek. Někde jsem viděl, pro mé potřeby, naprosto super systém, že návštěvník kliknul na tlačítko pro přidání hlasu, rozbalilo se okno pro vložení emailu. Na zadaný email přišla zpráva s linkem, po kliknutí došlo k přidání hlasu. Naprosto super.
Bohužel nevím, co to bylo za komponentu a zda vůbec něco takového existuje pro Joomlu, resp. pro fotogalerii.

Nevíte někdo? Moc by mi to pomohlo.

Powered by Fórum