Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Kontaktní formulář

13. dub 2015 13:02 #121320
Kontaktní formulář od Stanislav K.
Začátečník
Ahoj, rád bych do stránek vložil kontaktní formulář, kde se bude dát kontaktovat majitele webu s nějakou ochranou proti spamu a infem o sídle. Mohli by jste mi některé rozšíření pro tento účel doporučit? Asi u tohoto modulárního systému nejde vložit ke kontaktu třeba i mapu, jako mám např. zde ? u svých nedodělaných stránek. Děkuji

13. dub 2015 16:28 #121323
Odpověď od Bong
Moderátor
Můžete použít Kontakty a kontaktní formulář z Joomly. Na stránce kontaktu si jej můžete volitelně zobrazit. Přidat mapu také není problém, teď jsem jedno rozšíření překládal: www.bongovo.cz/ke-stazeni/category/155-contact-map

Zrovna tak je možné kontaktní informace dát i s mapou do článku a pro formulář zase použít nějakou formulářovou konponentu.

Určitě přijdete i na další ...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Stanislav K.

13. dub 2015 17:23 #121326
Odpověď od Stanislav K.
Začátečník
Ano děkuji, nějak tímto směrem také přemýšlím. Ideální by bylo mít vše na jedné stránce i s tím kontaktním formulářem, ale to asi nepůjde. Nicméně co jsem se díval tak ty kontaktní formuláře nejsou moc lokalizované do CZ, našel jsem pouze placený RSForm a pak nějaké formuláře pro verzi 2.5. Vypadá to, že si budu muset vystačit, alespoň prozatím, s kontaktním listem co je přímo v Joomle, a k tomu zkusit přidat třeba tu mapku, jestli to půjde + captchu Recaptcha.

14. dub 2015 15:33 #121353
Odpověď od Stanislav K.
Začátečník
Ahoj, tak jsem zatím zkoušel na localhostu tu recaptchu. To proti spamu opravdu stačí pouze zatržítko nejsem robot? Myslel jsem, že se tam bude muset opsat nějaký text nebo podobně :-) Předpokládám správně, že z localhostu nefunguje odesílání mailu? Protože mi nic nedošlo. Díky za reakci.

14. dub 2015 17:15 #121356
Odpověď od Cony
Moderátor
Ta funkce je u ReCaptchy trochu složitější. Pokud bude mít google podezření že robot jste, tak Vám po zatržení políčka zobrazí klasickou Captchu.

Z localhostu odesílání mailů funguje, pokud máte WAMPP (LAMPP, XAMPP nebo co používáte) správně nastavený.
Poděkovali: Stanislav K.

14. dub 2015 20:07 #121358
Odpověď od Stanislav K.
Začátečník
Děkuji za reakci. Tak to mám XAMPP asi špatně nastavený :-( Škoda

Powered by Fórum