Editace obrázku v článku.

Markéta
30. bře 2015 12:11 #121178
Mám Joomlu 3.4 a v administraci v editoru článku potřebuji vytvořit možnost jednoduchého nastavení zarovnání/obtékání obrázku textem plus nastavení odsazení textu od obrázku. Z jiných témat tady na fóru jsem pochopila, že se dají vytvářet vlastní tlačítka k editoru. Jak to mám udělat? Nejsem programátor, jen uživatel... Nebo pokud existuje nějaké rozšíření, které to umožňuje, budu ráda za odkaz.
Díky všem za pomoc.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Bong
30. bře 2015 13:44 #121179
Vytvářet vlastní tlačítka nelze (tedy jen tak uživatelsky). Možnosti editoru si nastavíte v Rozšíření - Správce pluginů - Editor TinyMCE, kde si můžete přepnout režim na Pokročilý nebo rozšířený. Případně nastavit co se má nebo nemá nabízet...

Pak budete mít při vkládání obrázku v dialogovém okně i záložku pro pokročilá nastavení, kde najdete i odsazení (Vertikální mezera, Horizontální mezera). Zarovnání obrázku na stránce můžete provést třeba po vložení obrázku kliknutím (označením) na obrázek a následně na tlačítko pro zarovnání textu (Vpravo, vlevo,...).

Nebo použijte jiný editor, například JCE, tam jde například v nastavení již definovat jaké odsazení, zarovnání, atd. bude na vkládaný obrázek použito.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Markéta

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Markéta
30. bře 2015 17:33 #121185
Na tu úpravu pomocí tlačítek úpravy textu jsem nakonec taky přišla metodou pokus - omyl. A rozšířit přes Editor TinyMCE mi pomohlo, díky za odpověď.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.