Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Vyčlenění některých odkazů v htaccess

27. bře 2015 10:18 #121148
Zdravím, nahodil jsem joomlu do rootu FTP. Nicméně bych potřeboval některé složky vyloučit.
Například aby kdy adresa bude:
www.domena.cz/visual/*
kde * může být cokoliv včetně dalších podadresářů, takže např
www.domena.cz/visual/aktuality
www.domena.cz/visual/galerie/2013/doma
atd.
zkoušel jsem takto
RewriteRule ^audiovizualni-kvalifikace/([^/]*)$ /audiovizualni-kvalifikace/$1 [L,QSA]
Ale to mi háže 500 error.
Hosting je pipni.cz placený.

Díky za každou radu.

27. bře 2015 14:40 #121154
Odpověď od Cony
Moderátor
Záleží na tom, co v podadresářích máte.
Originální htaccess, který je distribuovaný s Joomlou počítá s vyloučením odkazů, které vedou na existující soubory, popř. složky. Tedy pokud budete mít odkaz /visual/soubor.pdf a soubor.pdf je opravdu existující soubor na disku, bude to fungovat v základu.

Pokud máte v podadresáři nainstalován jiný systém, který má také své dynamické URL, zvážil bych prvně, jestli tento systém neprovozovat raději v odděleném aresáři na subdoméně, tedy místoo www.domena.cz/visio raději visio.domena.cz s vlastní adresářovou strukturou. Pokud to není možné, musíte Joomle řící, že adresy visio nepodléhají zpracování a to udděláte v sekci která začíná
Code:
## Begin - Joomla! core SEF Section.

kam si přidejte řádek hned na začátek
Code:
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/visio

28. bře 2015 19:27 #121171
Odpověď od jval
Návštěvník
Tak jsem to udělal tak, že u toho podružného systému jsem vypnu hezké url a tím pádem není potřeba do htaccesu v rootu dávat nic.

Děkuji za pomoc.

Powered by Fórum