Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

PHP dotaz do databáze

25. bře 2015 14:45 #121102
PHP dotaz do databáze od Pavel Šebesta
Začátečník
Zdravím,
mám následující skript pro vlastní modul zobrazující počet fotek v Phocagallery:
Code:
<?php $link=mysql_connect( 'wm82.wedos.net', 'přihlašovací ID', 'heslo'); $result=mysql_query( "SELECT count(*) FROM 'předpona_phocagallery' where 1"); if (!mysql_num_rows($result)) { echo "Tabulka neobsahuje žádná data.\n"; } else { echo "Celkový počet záznamů: " . mysql_num_rows($result) . "\n"; while($row=mysql_fetch_assoc($result)) { // zpracování tabulky }} mysql_free_result($result); mysql_close($link); ?>
Používám JCE a tam mám php povolené, pokoušel jsem se nainstalovat nějaké (3) php pluginy, ale háže mi to pak ve frotendu při použití pluginu chybu. Přehrál jsem Joomlu (3.4.1) a chyba je stále.
Takže mám otázky: Proč se mi zobrazuje stále jen prázdné místo pokud použiji JCE nebo chybová hláška v pluginu, pokud jej zapnu? Nemám chybu ve skriptu?
Díky za pomoc, P.

Harley-Davidson Club Praha Nejstarší společenství vlastníků motocyklů Harley Davidson na světě
Motocykly Harley-Davidson - informace, návody, postupy, novinky

25. bře 2015 17:12 #121106
Odpověď od Cony
Moderátor
Chyby máte dvě:

1 - do modulu (článku apod) nemůžete jen tak vkládat PHP kód. Resp můžete ale nikdy se Vám nespustí. Pokud se nechcete pouštět do tvorby vlastního modulu (což ale není zas až tak těžké, pokud jste s PHP alespoň trochu kamarád), existují na vkládání PHP kódu do textu různé pluginy, pohledejte JED .

2 - Používáte Joomlu, používejte tedy její funkce pro komunikaci s databází a její připojení k databázi. Dokumentace je např. zde .
Poděkovali: Pavel Šebesta

26. bře 2015 10:46 #121118
Odpověď od Pavel Šebesta
Začátečník
Díky.
ad 1, to jsem zkoušel a nefungovalo mi to.
ad 2, Toto jsem nevěděl a nemám s tím zkušenosti.
P.

Harley-Davidson Club Praha Nejstarší společenství vlastníků motocyklů Harley Davidson na světě
Motocykly Harley-Davidson - informace, návody, postupy, novinky

Powered by Fórum