Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Postraní menu

16. bře 2015 18:55 #120948
Postraní menu od Karel
Začátečník
Vytvářím školní stránky a vyskytly se dva problémy (aspoň pro mne).
Prozatímní verze je na adrese: dvorak.investtel.cz/
1. chtěl jsem přejmenovat postraní menu (z Main menu cs-CZ na Informace o třídách). Ve správci nabídek jsem změnil název, ten se všude objevuje - v administraci, ale změna se neprojevila na stránkách.
2. Co bych měl nastavit, aby v nabídce tohoto menu byly pouze ročníky a podřazené položky se objevily až po najetí myši?

Přílohy:

16. bře 2015 19:28 #120949
Odpověď od Linelabcz
Admin
Zkusil bych vyčistit cache + přidat nějaký prefix pro menu a modul viz. originální demo.

16. bře 2015 22:41 #120952
Odpověď od Bong
Moderátor
Jestli dobre rozumim tomu co pisete, tak menite nazev nabidky - menu, ale vy musite menit nazev modulu menu. V jeho nastaveni take najdete to rozbalovani podnabidek.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

17. bře 2015 11:06 #120955
Odpověď od Karel
Začátečník
První část se podařila, přejmenováno.
Druhý problém ne. Pokud nastavím "položky podnabídky = NE" podmenu se nezobrazí, Musím na něj kliknout, ale to se znova načte celá stránka. Když nastavím ANO jsou podmenu viditelná stále. Chtěl bych, aby se mi zobrazila při přejetí myši a šlo na ně kliknout. Nebo aspoň aby se při kliknutí na 9. ročník nenačítala celá stránka (pokud je položka dole, znova se načte celá stránka a k tomu, abych viděl 9. A musím znova rolovat stránkou).

17. bře 2015 17:55 - 17. bře 2015 17:56 #120962
Odpověď od Bong
Moderátor

...Chtěl bych, aby se mi zobrazila při přejetí myši....

Najděte si takový modul menu, který to umí (na JED)

...aby se při kliknutí na 9. ročník nenačítala celá stránka (pokud je položka dole, znova se načte celá stránka .

Žádná stránka se znovu nenačítá, naopak je to přesně tak jak jste to udělal. Otevírá se stránka na kterou vede odkaz. Jestli chcete aby se žádná stránka neotevřela, musíte použít položku menu bez odkazu. To je tuším typ Systémové odkazy - Oddělovač.

...znova se načte celá stránka a k tomu, abych viděl 9. A musím znova rolovat stránkou).

Hlavním problémem vašich stránek je ooooooobrovké slideshow a název školy zabírající 3/4 obrazovky na všech stránkách. Podobné opičárny maximálně na první straně. Protože jinak se k jakákoli informaci musí uživatel prorolovat a to je opravdu opruz...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Karel

19. bře 2015 13:21 #121018
Odpověď od Karel
Začátečník
Modul na rozbalení budu hledat poději, oddělovač nedělá to co bych potřeboval.

"ooooooobrovké slideshow" - tak s tím souhlasím, ale nevím, jak to udělat, aby se slideshow zobrazilo jen na úvodní straně.

Powered by Fórum