Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Náhrada Imagesized plugin s Joomla 1.5

16. bře 2015 11:43 #120929
Zdravím. Na svém webu s 1.5.26 jsem mněl Content - Imagesized plugin, který se mi staral automaticky o velikost obrázkú, písma, počet znakú v článku na úvodní straně atd. Bylo to všechno pěkně automaticky uhlazeno a stejné. Nemúžu ho najít na Joomla 3 a ani podobnou náhradu. Nevíte někdo poradit?

16. bře 2015 11:54 #120931
Odpověď od Cony
Moderátor
Na zmenšené obrázky zadané přímo v textu je poměrně populární Mavik thumbnails .

16. bře 2015 12:28 #120934
Odpověď od ivan
Začátečník
Obrázky bych dokázal vyřešit, skusil sem image resizer, ale nedokážu si poradit se zalomením textu, tzn. že s každého článku na titulce zobrazí zadaný počet znakú a vloží třebars .....číst dále. Automaticky to dělá u každého článku. Taky o stejné velikosti písem nadpisú i těla článkú se postará. To se mi ale nedaří.

16. bře 2015 12:45 #120935
Odpověď od Cony
Moderátor
Tomu příliš nerozumím - Stejná velikost písmen textů a nadpisů? No pokud nemáte v editoru u daného textu nějaké změny velikosti písmen, tak máte snad písmo stejně velké všude, ne?

Ořezávání na počet znaků Joomla standardně v režimu Blog, nebo Hlavní články neumí, číst dál si musíte vkládat ručně v článku, ale zase si ho vložíte logicky tam kam potřebujete (aby jste třeba neskončil v půlce věty).

Oříznutí na počet znaků umí modul Články z kategorie.

16. bře 2015 13:26 #120940
Odpověď od ivan
Začátečník
Ta velikost písma zas tak problémem není, i když ten plugin to formátoval pěkně, ale ručně vkládat a trefovat je docela otravné. Tady jsem si nastavil že po 200 znacích se automaticky vložil.....číst dále a bylo vystaráno. Jeden plugin dělal vše.

16. bře 2015 13:41 #120942
Odpověď od Cony
Moderátor
Takže nakonec Vám v podstatě chybí pouze funkčnost automatického oříznutí úvodníku na 200 znaků?

Pokud jste trochu zběhlý v PHP, tak tu si můžete poměrně jednoduše zabudovat do šablony - podívejte se na kód toho modulu články z kategorie, a použijte jej ve template override pro blog. Je potřeba si jen uvědomit, že tím pořešíte čistě text, těžko budete řešit to, že máte v úvodníku např. nějaký seznam (nebo jiné HTML prvky) natož pak např. obrázky, video, nebo kód jiného pluginu. Pokud Vám ale stačí čistě text, bylo by to takto nejjednodušší, nejčistší a i bez jakéhokoliv pluginu.

Pořešit by jste to mohl také šikovným CSS, popř. JavaScriptem v šabloně.
Poděkovali: ivan

Powered by Fórum