Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

mobile Joomla - tel. číslo v textu neaktivní

11. bře 2015 19:06 #120831
Ahojte, na hlavní stránce webu mám telefonní číslo, které z klasické verze lze z mobilu dotekem okamžitě volat.
Joomla mobile mi tuto možnost bohužel nebere. Nevíte někdo proč nebo jestli by to šlo nějak upravit?
Díky, Tom

11. bře 2015 21:32 #120838
Odpověď od Cony
Moderátor
A co je to Joomla mobile?

To že jde telefon stiskem volat si zajišťuje prohlížeč, pokud vím tak automaticky to dělá Safari - pokud se mu to v HTMl nezakáže, nevím jak ostatní mobilní prohlížeče. Na desktopových prohlížečích to pak obvykle zajišťuje nějaké rozšíření, tuším např. Skype to dělá.
Poděkovali: karel

12. bře 2015 07:52 - 12. bře 2015 07:52 #120845
Odpověď od karel
Zkušený uživatel
Jak píše Cony:
Obecně vzato, lišit se bude zdrojový kód (doctype, hlavička, tagy). Jak (jestli snadno, kde) může řešit někdo, kdo uvidí/zná zdrojové kódy obou stránek a výsledky pokusů na konkrétním zařízení.

Konkrétně, může být ve zdrojovém kódu převedeno cokoliv (co odpovídá formátu tel. čísla) na odkaz ve tvaru
Code:
<a href="tel:+420999999999">+420 999 999 999</a>
Jestli to zařídí obsahový plugin, nebo až prohlížeč, záleží na možnostech...

Znáte-li řešení, sdělte ho - pomůžete ostatním při řešení stejného problému, i případný "rádce" bude vědět, poradil-li správně nebo špatně.

12. bře 2015 08:35 #120847
Odpověď od Tomas
Začátečník
Cony, Jomla Mobile je komponenta co převádí web na responzivní.
karel0, díky. Je mi to jasné, ale kde najít kód daného článku abych tam upravil formát čísla? V indexu.php té šablony to není. Otevřel jsem si tu stránku ve Firebugu, ale nevyčtu z něho kde to najít v kořen. adresáři abych to mohl upravit :-(
Poradíte?
Tom

12. bře 2015 10:37 #120848
Odpověď od karel
Zkušený uživatel
Kde najít text (stejně tak, jako kam napsat text), je učivo 1. lekce.
Záleží na konkrétním případě - může to být článek, modul, nebo nastavení šablony.
Pokud to je "systémový" výstup (třeba z komponenty kontakty), tak úprava je "složitější".

Znáte-li řešení, sdělte ho - pomůžete ostatním při řešení stejného problému, i případný "rádce" bude vědět, poradil-li správně nebo špatně.

12. bře 2015 11:27 #120851
Odpověď od Tomas
Začátečník
Jak jsem psal výše, jedná se o článek.

Powered by Fórum