Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

JotCache - nastavení

06. bře 2015 04:57 #120692
JotCache - nastavení od ma®vays
Návštěvník
Ahoj.
Hraju si s touto komponentou a mám pár nejasností ohledně životnosti dočasných souborů.
Jaký je rozdíl mezi "Cache Lifetime" a "Cache Auto Clean"
Na serveru výrobce je to sice trochu popsáno, ale asi to nechápu. Mám za to, že je to ten samý efekt ne? Pokud tam i tam zadám kladné číslo v minutách, tak u prvního zadávám životnost. Čili nastavím, že životnost cache je 30 minut a pak co?
U auto clean je to zase o mazání, takže tam se po 30 minutách soubory cache smažou? Co se tedy s něma stane v prvním případě po nastavených 30 minutách.

Co vlastně bych tam měl nastavit? Na jednom serveru jsem pak měl několik 10 mega na ftp, protože se to nemazalo a po pár měsících používání to bylo znát :(

Nebo je tam ještě nějaký opravdu důležitý údaj k nastavení, který bych mohl v začátcích přehlédnout?

Díky

06. bře 2015 08:59 - 06. bře 2015 09:01 #120697
Odpověď od karel
Zkušený uživatel
imho:
Cache Lifetime - je vztaženo od "prvního načtení souboru/stránky"
Cache Auto Clean - nezávislé na načtení/nenačtení (obsahu Cache), vždycky (po nějaké době) se provede vyčištění

Nastavení asi bude záležet na vyhodnocení potřeb/obsahu - pokud se často obsah nemění, (imho) je vhodnější nastavit dlouhý LifeTime. Jinak častější Cache AutoClean.

Efekt je podobný - smaže se Cache ("starší " obsah(Cache Lifetime), nebo všechno(Cache Auto Clean))

Znáte-li řešení, sdělte ho - pomůžete ostatním při řešení stejného problému, i případný "rádce" bude vědět, poradil-li správně nebo špatně.

06. bře 2015 09:09 #120699
Odpověď od ma®vays
Návštěvník
aha, teď už to trochu chápu. takže lifetime je navázáno na každou stránku zvlášť, zatímco autoclean je pro vše.

pokud tedy budu mít web, kde se obsah sám nemění (bez fora a podbně), tak dám tedy dlouhý lifetime. Pokud bude na webu forum, guestbook a moduly sociálních sítí (už mě nenapadá, co vše s může bez mého zásahu měnit) snad ještě komentáře k článkům, tak budu používat spíš autoclean.

otázkou je, co je pro tyto případy dlouhý a krátký čas???

06. bře 2015 10:48 #120702
Odpověď od karel
Zkušený uživatel
Spíš bych vůbec ověřil,jak se chová JotCache (jestli je "použitelné" v kombinaci s fórem - jestli (ne)bude cachovat (neaktualizovat) i vlákna, ...).

Pak řešit jak nastavit.

V tomto případě bych napsal, že "krátký čas", je kratší, než předpokládaný čas mezi zásadními aktualizacemi článku (obsahu).
"Delší" je pak třeba 3x tolik. (ušetří se 2/3 dat, uživatel bude mít "stará data" maximálně z "delšího období" .

Znáte-li řešení, sdělte ho - pomůžete ostatním při řešení stejného problému, i případný "rádce" bude vědět, poradil-li správně nebo špatně.

06. bře 2015 10:59 #120703
Odpověď od ma®vays
Návštěvník
Kuram, tys to napsal jak politik :)

Vycházím z toho, že když aktualizuju, tak si nakonec cache promažu sám. Takže tam mám nastavit třeba měsíc? Týden?

A u VMka vůbec netuším, kolik nastavit . . .:( ale tuším že výchozích 15 minut je asi k ničemu ne?

07. bře 2015 11:15 #120720
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Napis autorovi, je to Slovak a celkem odepisuje. Ten ti to vysvetli nejlip.

Powered by Fórum