Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Nefungující odkazy

26. úno 2015 14:36 #120452
Nefungující odkazy od tonboss
Pokročilý uživatel
Mám problém s některými odkazy, které neustále vyhazují error page.
Jsou to především odkazy z modulů, jako štítky, jcomments apod.. Přijde mi, že jsou to odkazy, které se generují a nenesou "frendly users" url nebo jak to říct... Nastavoval jsem v htaccess, aby se stránky vždy přesměrovali na verzi s WWW, aby se odstranil z url Index.php apod.. Také jsem nastavoval, aby se zobrazovala vlastní error page.
Prosím kdyžtak stránky jsou to tyto: www.profiformatovani.cz/
Chyby se projevují napříkad v dolních částí - modul - Často hledané a názory zákazníků.
děkuji za každou radu.

26. úno 2015 22:27 - 26. úno 2015 23:18 #120468
Odpověď od Bong
Moderátor
To nejsou jediné chyby. Objevovala se vám porůznu 2x v URL doména, nebo třeba nesmyslně seznam.cz v URL...

Vypněte SEF URL zkontrolujte jak máte odkazy vytvořené, zda fungují a hlavně jestli jste je vytvořil sám nebo jsou generovány automaticky. Myslím, že nejvíc chyb jste tam udělal vy sám při vytváření odkazů, nebo nastavení .htaccess a to nebude vidět dokud SEF URL nevypnete...

Pozn.: Na "názory" a "hodnocení" spokojených zákazníků už nevěří ani děti v mateřské školce. A když už děláte web o formátování, nezapomeňte jej také udělat profi. Jen se zkuste podívat třeba na mobilu, s formátováním to už nemá nic společného... ale to jen tak na okraj...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

27. úno 2015 12:53 #120473
Odpověď od tonboss
Pokročilý uživatel
Web nebyl zcela dodělaný a ostatní odkazy jsem již opravil.
Jak píšete, vypnul jsem SEF URL.
Některé odkazy mi přestaly fungoval (většinou odkazy na kontakt) - ale to z důvodu, že jsem na par místech udělal ""chytře"" anchor "<a href="kontakt">ozvěte</a>" - toho si prosím nevšímat.

Problém přetrvává ve štítcích (dolní levý roh) - URL to nyní generuje takto: www.domena.cz/xx-text
Prosím o radu, co může být špatně :(

Jinak děkuji za poznatky - pokud budete chtít, budu za jákykoliv nazor na web rád.
hodnocení a názory - asi máte pravdu, ale stejně se mi to tam líbí:)

27. úno 2015 14:33 - 27. úno 2015 14:42 #120476
Odpověď od Bong
Moderátor
Podívejte se na konec stránky, na: Kontakt O nás Služby Připomínky
Máte tam špatně vytvořené odkazy (asi zkopírované z adresního řádku). Tam musí být odkaz ve tvaru /index.php?option=com_content&view=article&id=19&Itemid=126 a ne /kontakt.

Štítky mají odkazy ve tvaru: index.php?option=com_tags&view=tag&id=27:seminarka (i když namísto dvojtečky by tam měla být pomlčka) a po kliknutí jsou převedeny na SEF URL. A proč má třeba štítek formátování alias pokus-stitek?

Opravdu máte vše povypínané? SEF URL, případná rozšíření pro tyto účely, cache, .htaccess, Správce přesměrování: Odkazy? Co jste vůbec provedl v .htaccess za úpravy? Nic z dříve jmenovaného se při vytváření webu nezapíná! Omílám to pořád dokola,... ale je to marný, je to marný, je to marný...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

27. úno 2015 16:33 #120478
Odpověď od Cony
Moderátor

Bong napsal: (i když namísto dvojtečky by tam měla být pomlčka)

Opravdu tam má být dvojtečka - to je v pořádku.

02. bře 2015 16:41 #120543
Odpověď od tonboss
Pokročilý uživatel
Tak je to konečně vyřešeno.
mohl za to plugin "System - Canonical"
Vůbec nevím, že tam něco takového bylo zapnuté.
Převáděl všechny tagy na pěkné url, ale nefunkční.

Powered by Fórum