Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Stránka s vlastním PHP

28. úno 2015 22:57 #120504
Odpověď od Cony
Moderátor
MVC nemusíte používat, když se to ale naučíte, hodně toho o Joomle pochopíte a do budoucna si usnadníte práci.

Na první pohled vše vypadá v pořádku. Chybová hláška by mohla ukazovat na
- problémy v nastavení Joomly (ale jiná komponenta Vám funguje)
- problémy v XML manifestu komponenty (ale jiná instance Joomly Vám XML zkousne)

Zkusil bych se tedy zaměřit na ten manifest, pročistěte ho od nepotřebného balastu (poznámky, sekce update), zkontrolujte zda se opravdu jedná o platné XML, a zda je opravdu uloženo jako UTF-8.

02. bře 2015 20:50 #120558
Odpověď od Jakub Filip
Uživatel
Děkuji za podnět.
Už se mi to podařilo vyřešit asi tři dny zpátky. Stačilo vymazat složky components / com_krouzky a administrator / components / com_krouzky. Pak instalace komponenty proběhla v pořádku.

Teď ale řeším trochu jiný problém.
Odkaz z menu na tuto komponentu jsem zatím vyřešil přes externí url. Na stránce se mi však nezobrazuje modul, který mám k této položce menu přiřazen. Je to tím, že nemám naprogramován JController a View?

02. bře 2015 21:34 #120562
Odpověď od Cony
Moderátor
Ano i ne. Je to jedna z věcí, která pokud použijete MVC bude jednodušší. Odkaz do menu lze ale definovat i XML souborem metadata.xml přímo v kořenovém adresáři komponenty (v site části).

Pro studium bych doporučil mrknout přímo do zdrojáků Joomly do souboru

Ten soubor metadata.xml by měl vypadat v nejjednodušší verzi nějak takto
Code:
<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?> <metadata> <menu name="COM_KROUZKY_MENU_LABEL" msg="COM_KROUZKY_MENU_DESC" /> </metadata>

Za COM_KROUZKY_MENU_LABEL a COM_KROUZKY_MENU_DESC si buď dosaďte přímo název a popis, pod kterým Vám bude menu manager tuto položku nabízet, nebo pokud budete chtít být důsledný vytvořte si jazykový soubor cs-CZ.com_krouzky.sys.ini pro admin část a v něm tyto dvě konstanty nadefinujte.

05. bře 2015 14:41 #120657
Odpověď od Jakub Filip
Uživatel
Děkuji za další podnět ke studiu.
Dle rady jsem vytvořil soubor metadata.xml a přidal jsem ho do komponenty. V administraci již komponentu vidím a mohu ji přiřadit k položce v menu. Stále však na stránce (site části) nevidím modul, který jsem této položce nabídky přiřadil. Nevíte v čem by to mohlo být?

05. bře 2015 15:31 #120660
Odpověď od Cony
Moderátor
A komponenta jako taková funguje? Pak to s ní nebude mít co dělat, (pokud tedy např. neobsahuje nějaký neuzavřený div apod.) Spíš to už bude něco s nastavením toho modulu...
Poděkovali: Jakub Filip

08. bře 2015 17:43 #120738
Odpověď od Jakub Filip
Uživatel
Komponentu jsem prošel ještě jednou a zdá se mi OK, i správně funguje. Nastavení modulu jsem taky prošel a pokud ho přiřadím jiné položce z menu, tak se zobrazí.
Jelikož už nevím v čem by to mohlo být, tak bych velmi uvítal pomoc. Rád poskytnu i dočasný přístup do administrace, ale samozřejmě přes soukromou zprávu.

Powered by Fórum