Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Virtuemart - problém s TCPDF

13. úno 2015 10:50 #120159
Virtuemart - problém s TCPDF od Ian
Začátečník
Zdravím všechny,

mám velký problém s TCPDF. Používám VirtueMart 3.0.4 a Joomla! 3.3.6.

VirtueMart i webová stránka funguje správně. Pouze TCPDF ne a ne správně fungovat.

Při použití nejnovější verze 6.2.6 není možné dokončit objednávku. Po potvrzení objednávky je bílá obrazovka, nic víc. Pokaždé. V backendu mohu nicméně u již vytvořené objednávky vytvářet PDF faktury.

Zkusil jsem nainstalovat starší verzi 5.9.206. S tou může být objednávka dokončena. Ale zase nemohu vytvářet PDF faktury. Info: TCPDF ERROR: The XObject Template '-1' doesn't exist! a bílá obrazovka.

Prosím poraďte mi. Děkuji moc za radu.

13. úno 2015 11:02 #120160
Odpověď od Bong
Moderátor
TCPDF pro Joomla 3 nikde nevidím. Takže si to tam nějak roubujete sám?
Jak postupujete? Kde hostujete?

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

13. úno 2015 11:12 #120161
Odpověď od Ian
Začátečník
Děkuji za odpověď, na všech projektech jsem postupoval takto: tcpdf stáhnu z sourceforge.net/projects/tcpdf/files/ . Rozbalím a přetáhnu do vytvořené složky libraries/tcpdf. Pokaždé mi to fungovalo. Ale pravdou je, že zatím pouze na Joomla 2.5.

Na Joomla 3.x tcpdf nefunguje? Já opravdu nevím, jen se ptám. V mezičase jsme zkoušel i další starší verze a taky ani ťuk. Fakturu mi v backendu vytvoří, tedy u již vystavených objednávek, ale novou objednávku dokončit nemohu, pokaždé white screen.

Už jsem vyzkoušel kde co. Test pouze na základní šabloně Joomla. Nic.

U tcpdf je třeba pak ještě něco nastavit v admin virtuemart?

13. úno 2015 11:30 - 13. úno 2015 11:31 #120162
Odpověď od Bong
Moderátor
TCPDF neznám, ale s každou zbraní se nějak zachází. Stačí když na začátku víte, že to má vystřelit...

Knihovna TCPDF přímo pro Joomlu je na JED dostupná pouze ve verzi pro Joomla 2.5. proto se ptám jestli si poslední verzi TCPDF do Joomly cpete nějak sám a jak.

Jenom nakopírovat nestačí, ale to záleží i na vašem hostingu, atd... Jak přesně postupovat při instalaci a nastavení máte na stránkách TCPDF popsáno: www.tcpdf.org/installation.php

Kde hostujete? Co tedy děláte jinak při instalaci? Co jste v postupu vynechal?

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

13. úno 2015 11:34 #120163
Odpověď od Cony
Moderátor
TCPDF je knihovna pro vytváření PDF souborů. Jako taková se s Joomlou nijak neintegruje, nespojí. Musíte mít ještě něco, co ty PDFka vytváří v rámci Joomly (nevím jestli to má Virtuemart v základu, nebo je to nějaký plugin). Chybu hledejte tam.
Na Joomle 3.x TCPDF bez problémů používám, funkce si volám z vlastní komponenty.

13. úno 2015 13:15 #120167
Odpověď od Bong
Moderátor
Dle mého by mělo fungovat nainstalovat knihovnu TCPDF library pro Joomla. Případně v instalačním balíčku vyměnit soubory za ty z nové verze.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum