Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Změna obrázku v šabloně

11. úno 2015 15:35 #120135
Změna obrázku v šabloně od Karel
Začátečník
Stáhl jsem si šablonu, nainstaloval a začal upravovat.
Součástí šablony je jeden obrázek na pozadí a tři obrázky v záhlaví, které se pravidelně mění. Tři obrázky v galerii jsem nahradil - v nastavení šablony byl odkaz. Stále se mi nedaří změnit obrázek na pozadí.
Pokud se podívám do správy šablony a prohlédnu si soubory šablony, naleznu složku images a v ní soubory - obrázek na pozadí a tři soubory v galerii. Soubory, které jsem nastavil jako nové tam nejsou.
Do nabídky "Správce médií" jsem do složky nakopíroval potřebné soubory.
Když si prohlédnu zdrojový kód stránky naleznu odkaz na složku ve správci šablon. Ale nikde jsem nenalezl, jak soubory ve správci šablon změnit - hlavně jak donutit aby se načetl jiný soubor.

Snad to není moc zmatené - omlouvám se, ale koumám a koumám a pořád nic. Jde mi to pomalu.

11. úno 2015 15:59 - 11. úno 2015 16:09 #120138
Odpověď od Bong
Moderátor
Je to více než zmatené. Je to otázka na kterou nelze odpovědět.

Co je to za šablonu, kde jste ji vzal, odkaz na vaše stránky kde je možné problém vidět?

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

12. úno 2015 10:52 #120151
Odpověď od Karel
Začátečník
Asi to zmatené je, ale už to neřeším. Zjistil jsem, že administrátorská šablona, kterou jsem používal, nemá tlačítko Přejmenovat soubor. Po změně administrátorské šablony lze soubor přejmenovat a tím je problém vyřešen.

Powered by Fórum