Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Jak najít nexistující článek

01. úno 2015 14:42 #119944
Odpověď od Karel
Nováček
Tak se mi to myslím povedlo alespoň doufám nějak vyřešit. Nevím jestli je to řešení dobré a dle všech pravidel ale zatím funguje.

Použil jsem rozšíření ReDJ a po nastavení se stránky s nesmyslnými informacemi přestali zobrazovat.

Jinak s Bongem souhlasím, duplicitní alias Joomla nedovolí zapsat ale myslím že toto je trochu jiný problém který jsem zatím neodhalil. Důležité zatím je, že rozšíření SEF ReDJ pomohlo.

Tedy zatím

01. úno 2015 21:29 #119954
Odpověď od Cony
Moderátor
Váš konkrétní případ ještě souvisí s tím, jak máte nastavenou hlavní položku menu. U vás je to zřejmě "Hlavní články", nebo nějaký blog kategorie. Pokud by jste měl úvodní položku jinou, např. jeden článek, ty ukázkové URL fungovat nebudou.

Nechtěná URL můžete také přesměrovávat. V základu Joomly máte komponentu Přesměrování, kam napíšete staré a nové URL.

Obecně zakázat zobrazení nějakého obsahu zadáním URL v jiné formě nelze. Už jen proto, že článek musí být dostupný jak pod SEF URL tak pod klasickým url. Takže Vaše články jsou dostupné samozřejmě třeba i jako
Code:
http://www.dogfence.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=13
a můžu si ho nechat zobrazit pod libovolnou položkou menu
Code:
http://www.dogfence.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=13&Itemid=137

Google a spol. si samozřejmě takhle URL vymýšlet nebudou, tzn. v nich bude zaindexován jen obsah, na který je nějaký odkaz. Pomáhat můžete Google např. souborem sitemap .

Některé ze SEF rozšíření ukládají vygenerované adresy do databáze a mezi nimi si pak volíte tu která má být primární. Ostatní verze se pak na adresu přesměrovávají. V praxi jsem pak ale narazil na obrovské databáze tísiců variant odkazů, ve kterých už se stejně nikdo nevyznal, a navíc brzdily systém.
Poděkovali: Karel

05. úno 2015 15:59 #120036
Odpověď od Karel
Nováček
Díky Cony za informace,

no každopádně je vidět, že ty stránky bastlím na velice amaterské úrovni. Budu se muset do toho pořádně opřít, řádně si ujasnit, co kam patří a především nastudovat co možná nejvíce dostupné literatury. Něco už jsem si sehnal a dohledal na webu ale je to pořád málo, hlavně chybí čas :-). Kdyby bylo možné doporučit nějaké školeníčko, kde by se člověk mohl přímo ptát a hned si to s lektorem i názorně ukázat to by byla nádhera.

Karel

11. úno 2015 11:56 #120123
Odpověď od Karel
Nováček
Cony, probírám se teď Vaší odpovědí.

Váš konkrétní případ ještě souvisí s tím, jak máte nastavenou hlavní položku menu. U vás je to zřejmě "Hlavní články", nebo nějaký blog kategorie.

Nejspíš se Vám bude moje otázka zdát naprosto amatérská tak mě prosím omluvte ale jak jste myslel to, jak mám nastavenou hlavní položku? Díval jsem se do Nabídky a jednotlivé titulky menu mají nastavení jeden článek. Hledám na špatné místě???

Omlouvám se ale trochu jsem se v tom ztratil :-(

Děkuji za nasměrování,

Karel

11. úno 2015 13:22 #120126
Odpověď od Cony
Moderátor
Uff, už jsem zapomněl o čem jsme se tu bavili. Zřejmě jsem měl na mysli zda výchozí položka nabídky (tedy domovská), není typu Hlavní články, nebo blog kategorie. Pak by mohla být dohledána pro články jako jejich položka menu (pokud by neměli nastavenou svou vlastní položku menu).

11. úno 2015 13:33 #120130
Odpověď od Karel
Nováček
Omlouvám se za tu prodlevu :-( Musel jsem se věnovat práci a tak jsem to trochu odložil

Kde to ale najdu? - Výchozí položka nabídky - V nastavení Nabídky?? Tam jsem nic ale nenašel, tedy v menu Nabídky vytvářím nové položky které se mi pak zobrazují v menu stránky. Ty mají ale pokaždé nastavení Jeden článek.

Omlouvám se za natrvdlost :-(((

Powered by Fórum