Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Napojenie JForms, RSForm na vlastnu tabuľku v db

24. led 2015 14:49 #119772
Hladam komponent na tvorbu formularov v ktorom sa dá nastaviť ukladanie udajov z formuláru do vlastnej tabuľky. pozeral som RSForm,ale nepodarilo sa mi to tam rozbehať. Celkom sa mi páči aj komponent JForms,tu zasa neviem či to ide. Potrebujem to preto lebo chcem z tými dátami pracovať ďalej,robiť z nich výstupy na zaklade filtrov určených užívatelom. Všetko sa to má robiť vo frontend. Ono by som bral aj keby bol nejaký komponent/modul na ťahanie udajov z db na zaklade požiadaviek od užívateľa kde by sa nastavil nejaký filter a podľa toho by mu našlo potrebné dáta.
Konkrétne sa jedná o nákupný denník,kde by boli napr. polia:
1. dátum nákupu
2. miesto nákupu
3. kto danú vec kupil
4. kedy bola vydaná zo skladu
5. pobočka na ktorej to bolo kupene
6. číslo nákupného dokladu

samozrejme dalšie položky podla potreby
K tomu by som potreboval ten filter kde by sa dalo filtrovat podľa daných položiek.

24. led 2015 15:20 - 24. led 2015 15:21 #119773
Odpověď od Pavel
Zkušený uživatel
RS form ukládá data z formulářů do tabulky, v administraci si pak můžete udělat vstup např. do excelu, ale to co chcete vy, na to bude asi potřeba napsat vlastni komponentu, o ničem podobném nevím.

24. led 2015 15:56 - 24. led 2015 15:57 #119774
Odpověď od Juraj Kudrnac
Uživatel
v RSForm maju niečo takéto napísane,ale neviem to rozchodiť.
Code:
https://www.rsjoomla.com/support/view-article/122-mapping-form-submission-on-another-external-table.html

24. led 2015 22:46 #119782
Odpověď od Cony
Moderátor
Zkuste prozkoumat kombinaci Breezing Forms a xForms Display Records , jen nevím jak moc jsou xForms udržované rozšíření, ale kdysi jsem je na toto použil.

Nebo pak třeba Fabrik to také umí.
Poděkovali: Juraj Kudrnac

25. led 2015 20:31 #119796
Odpověď od Juraj Kudrnac
Uživatel
xForms Display Records mi nejde nainstalovat,ale v tom Fabriku to vyzera ze by mohlo ist,podarilo sa mi data ukladat do vlastnej tabulky a aj potom zobrazovanie dat sa da podla filtor,len musim to trosku este popozerat lebo sa to tam trosku inak vsetko robi ako v ostatným. Treba si tam vytvorit elementy a priradit ich k formularu a tak,kazda vec sa inde robí,ale inak vyzera ze je fajn

Powered by Fórum