Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Vlastní "Informační systém" - míněno s nadsázkou

12. led 2015 18:58 #119615
Přeji všem dobrý den,

rád bych se zeptal, jestli už někdo něco takového řešil nebo zda je moje myšlenka zcela zcestná a nesmyslná. Jde mi o toto.

S pár přáteli tvoříme jakousi menší komunitu a máme společná nějaká data, např.:

- karta člena
- adresa
- telefon
- e-mail
- nějaké textové soubory
- nějaké tabulky
- atd.

no a k těmto datům chceme nějak společně přistupovat. Jistě existuje spousta cloudových řešení ale ty buď z nějakého důvodu nevyhovují nebo jsou příliš drahá. Tak mě napadlo, jestli by se pro tyto naše potřeby nedala použít Joomla. Tedy mít své stránky a po přihlášení mít možnost se přihlásit do uživatelské sekce, kde například shora uvedené informace a jiné můžu nelézt a případně editovat (tedy nejen já ale i ostatní).

Máte s tím prosím někdo nějaké zkušenosti?

Moc děkuji za podněty,

Karel

12. led 2015 23:53 - 13. led 2015 00:00 #119620
Odpověď od Bong
Moderátor
To uděláte v joomle levou zadní.

Karta člena (+ adresa, telefon, e-mail) - tedy vlastně kontaktní informace, které uživatel třeba vyplňuje při přihlášení. Se zapnutým pluginem User - Tvorba kontaktů se zárověň vytvoří v komponentě Kontakty nový záznam. Kontakty pak lze zobrazovat běžně ve frontendu.

Nějaké soubory (textové, tabulky,...) - tedy nahrávání a stahování souborů. To by měla umět jakákoli komponenta pro stahování. Například Phoca Download .

Myslím, že toto všechno by mohly zvládat i komunitní komponenty jako redMember, Community Builder, Joomsocial, atd .

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

13. led 2015 09:39 #119624
Odpověď od Karel
Nováček
Moc děkuji Bongu za podněty :-). Koukal jsem na to a myslím že Community Builder by zrovna mohla být ta pravá komponenta kterou hledám.

Ještě jednou moc děkuji. S případnými výsledky se pochlubím :-)

Přeji všem hezký den,

Karel

13. led 2015 09:56 #119625
Odpověď od Bong
Moderátor
Když tak čeština pro poslední verzi CB je na adrese www.bongovo.cz/ke-stazeni/category/122-community-builder

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

03. čvc 2015 07:08 #122464
Odpověď od Lukáš
Uživatel
Ahoj,

je více možností, buď to vyřešíš systémem na míru jako je např.:

www.firon.cz
www.sysegra.cz
www.bluejet.cz

nebo vyzkoušíš free verze, které jsou ale často dosti svazující, není možné rozšiřovat atp.

Čili lepší je zkusit se domluvit na tvorbě řešení na míru s tím, že začneš nějakým jednoduchým systémem, který budeš postupně rozšiřovat

07. čvc 2015 20:08 - 07. čvc 2015 22:52 #122542
Odpověď od Luboš Havíř
Uživatel
Určitě je Joomla možnost, ale nepřijde mi to jako úplně nejlepší řešení pro informační systém. Pošli co z toho vylezlo :)

Powered by Fórum