Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Video v článku - přizpůsobení velikosti

11. led 2015 12:26 #119586
Video v článku - přizpůsobení velikosti od Chcibezpečí.cz
Pokročilý uživatel
V souvislosti s předešlým dotazem na obrázky, mám dotaz na video v článku.
Jde nějak udělat, aby video v článku z youtube měnilo svou velikost podle zařízení na kterém se prohlíží web?
Šablona je jasná, vše v článku se zmenší a přizpůsobí, vyjma videa.

díky

11. led 2015 16:42 - 11. led 2015 16:43 #119588
Odpověď od Bong
Moderátor
Jestli vkládáte pomocí kódu, tak ten zůstane "natvrdo".

Zkuste vkládat videa pomocí nějakého modulu nebo pluginu, které podporují responzivní šablony:

www.google.cz/search?q=joomla+resposive+plugin+video

Něco podobného bych vám poradil i těm obrázkům. Použijte plugin. Například MavikThumbnails má možnost nastavit různou automatickou velikost stejného obrázku při zobrazení v článku, v úvodníku, v blogu,...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Chcibezpečí.cz

11. led 2015 17:03 #119589
Odpověď od Chcibezpečí.cz
Pokročilý uživatel
Děkuji za radu
bohužel je tam mám přes kód.
Už jsem se díval na pár modulů, ale nějak jsem nenašel ten vhodnej, to samé pro obrázky, ale ty udělali obrázek jen v článku tyto dva, které jsou tam v menu to nedělalo.

Kdyby někdo měl tip na konkrétní modul budu rád, díky

11. led 2015 20:37 - 11. led 2015 20:54 #119593
Odpověď od karel
Zkušený uživatel
Obecně
U obrázků platí jednoduchá logika:
- pokud uvedete jeden rozměr, druhý automaticky "dopočítá" prohlížeč podle zdrojového souboru, při zachování poměru stran. Toto řešení není zcela HTML validní, a u některých rozložení šablon může způsobovat problémy (neboť u obrázku by se měly uvádět oba rozměry) ale většinou funguje.

U videí je situace jiná - mimo to, že způsobu vložení videa je spousta, "musíte sdělit" prohlížeči oba rozměry - výšku i šířku - bud fixní, nebo procentuální. Procentuální výška je však komplikace - vypočítává se z výšky nadřazeného prvku - pokud není uvedená, nejde často vypočítat.

Prakticky tak, při "responsivním zobrazení" u obrázku, stačí uvést pouze šířku (v procentech nadřazeného prvku, nebo dopočítávat třeba JavaScriptem), u videa, nebo nadřazeného elementu musíte uvádět konkrétní oba rozměry (šířku i výšku).

Použít můžete některé rozšíření (tak jak psal i Bong) - joomla responsive video ( Fitvds , ....)
nebo si pohrajete se styly (CSS3): stackoverflow.com/questions/20590239/mai...th-and-height-in-css
nebo si poradíte s JavaScriptem ...

Znáte-li řešení, sdělte ho - pomůžete ostatním při řešení stejného problému, i případný "rádce" bude vědět, poradil-li správně nebo špatně.

Powered by Fórum